Magda Linette / fot. empireslovakopen.sk

Magda Linette przegrywała już 6:7, 1:4 z Elicą Kostową, ale ostatecznie awansowała do drugiej rundy turnieju Empire Slovak Open w Trnawie. Poznanianka w kolejnym meczu zmierzy się z Paulą Kanią.

Faworytką spotkania była Linette, która w niedzielę triumfowała w Cagnes-sur-Mer. Tam również pula nagród wynosiła 100 tysięcy dolarów. Polka po tym sukcesie awansowała na 81. miejsce w rankingu WTA. Bułgarka w tej klasyfikacji jest dopiero 205. pozycji. Tenisistka ze stolicy Wielkopolski mogła być jednak zmęczona, bo we Francji rozegrała pięć spotkań.

Kostowa została w pierwszym gemie przełamana, ale wyszła na prowadzenie 4:2. Następnie zrobiło się 5:4 i 6:5 dla Linette. Polka w obu przypadkach straciła swoje podanie. Doszło do tie-breaka, w którym lepsza była Bułgarka.

26-letnia tenisistka w drugim secie prowadziła już 3:0 oraz 4:1. Linette wyrównała jednak na 4:4, a następnie znowu doszło do tie-breaka. Tym razem należał on do Polki. W decydującym secie na korcie w pełni rządziła poznanianka. Linette oddała rywalce zaledwie dwa gemy i po 184 minutach gry w końcu mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

To jej szósta wygrana z rzędu. W kolejnej rundzie dojdzie do polskiego pojedynku. Rywalką 24-letniej tenisistki będzie Paula Kania.