Anna Jagaciak-Michalska (AZS Poznań)

Anna Jagaciak-Michalska świetnie spisała się w eliminacjach trójskoku na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Amsterdamie. Zawodniczka AZS Poznań wynikiem 14,33 m ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Jagaciak-Michalska w Holandii po raz drugi w tym sezonie wypełniła także minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. 26-letnia zawodniczka w piątek w pierwszej próbie skoczyła 13,98 m, a następnie pofrunęła na odległość 14,33 m.

Nowy rekord życiowy był najlepszym wynikiem eliminacji. Druga była Niemka Jenny Elbe (14,24), a trzecie miejsca zajęła Hanna Minenko. Finał trójskoku odbędzie się w niedzielę. Początek o godzinie 17:25.

– Bardzo się cieszę, że po pięciu latach oczekiwania wreszcie poprawiłam życiówkę. To dla mnie bardzo ważny start, potwierdzone minimum na igrzyska olimpijskie. Idealnie wykorzystałam belkę, do plasteliny nie został już chyba nawet centymetr. Jestem zadowolona i z niecierpliwością czekam na finał – powiedział Jagaciak-Michalska.

Poprzedni rekord życiowy wynosił 14,25 m i został ustanowiony 3 lipca 2011 roku.