Magda Linette / fot. empireslovakopen.sk

Magda Linette dopiero po trzysetowym pojedynku przegrała z utytułowaną Venus Williams w II rundzie turnieju WTA w Stanford. Poznanianka zagra jeszcze w grze podwójnej.

Venus Williams niedawno grała w półfinale Wimbledonu, a w rankingu WTA zajmuje 7. miejsce. Natomiast Magda Linette w klasyfikacji tenisistek jest 87. Na korcie nie było jednak widać ogromnej różnicy w liczbie zdobytych tytułów oraz miejsc w rankingu.

Poznanianka toczyła z doświadczoną Amerykanką bardzo wyrównany pojedynek. Williams przełamała Linette w szóstym gemie na 4:2, a następnie zakończyła seta na 6:3. Jednak musiała bronić dwóch break-pointów.

W drugiej partii tenisistka ze stolicy Wielkopolski pokazała się z naprawdę bardzo dobrej strony. W trzecim gemie straciła swoje podanie, ale od razu odpłaciła się swojej rywalce tym samym.

Williams ponownie przełamała Linette. Poznanianka zdołała jednak wyrównać na 4:4. Doszło do tie-breaka, w którym poznanianka prowadziła już 6:2. Amerykanka doprowadziła do remisu po 6, ale 24-letnia Polka zdołała ostatecznie ją pokonać.

Trzeci set jedna z gwiazd światowego tenisa rozpoczęła bardzo dobrze. Linette wróciła do wyrównanej gry, gdy przegrywała już 0:4. Ostatecznie Venus Williams wygrała 6:3, 6:7(6), 6:2.

Poznanianka zostaje w Stanford, gdzie zagra w deblu w parze z Julią Glushko.