Magda Linette - fot. facebook.com/KatowiceOpen

Magda Linette pokonała Marynę Zaniewską w półfinale turnieju we francuskiej miejscowości Cagnes-sur-Mer. Poznanianka w niedzielę zmierzy się w meczu o tytuł z Cariną Witthoeft.

Już w pierwszym gemie sobotniego meczu Linette (102 WTA) została przełamana, ale odrobiła straty, a następnie wyszła na prowadzenie 3:1. Od tego momentu inicjatywę na korcie ziemnym przejęła jednak Zaniewska (154). Ukrainka jako pierwsza zawodniczka w turnieju wygrała z Linette seta.

W drugiej partii obie zawodniczki miały problemy z obroną własnego serwisu. Doszło aż do pięciu przełamań. Tym razem końcówka należała jednak do tenisistki ze stolicy Wielkopolski, która wygrała 6:3.

Trzeci set był już popisem gry rozstawionej z numerem czwartym Linette. 24-letnia tenisistka w decydującej odsłonie meczu oddała swojej rywalce zaledwie gema. Zaniewska popełniła w sobotę aż 11 podwójnych błędów serwisowych. Linette tylko jeden.

W niedzielnym finale Polka zmierzy się z Cariną Witthoeft. Rozstawiona z numere jeden Niemka to obrończyni tytułu i zajmuje w rankingu WTA 85. miejsce. Dla Linette wygranie turnieju z cyklu ITF o puli nagród 100 tysięcy dolarów będzie jednym z największych sukcesów w karierze.

Magda Linette (Polska, 4) – Maryna Zaniewska (Ukraina) 4:6, 6:3, 6:1