Tomasz Kędziora i Dariusz Formella - fot. screen z LechTV
Tomasz Kędziora i Dariusz Formella – fot. screen z LechTV

To nie był udany wtorek dla kadrowiczów z Lecha Poznań. Tomasz Kędziora i Dariusz Formella wraz z reprezentacją Polski U-20 w ramach Turnieju Czterech Narodów przegrali z Niemcami 0:2. Z kolei Węgrzy z Gergö Lovrencsicsem i Finowie z Kasprem Hämäläinenem w spotkaniach towarzyskich ulegli Rosjanom i Słowakom.

Młodzi Polacy bardzo dobrze radzili sobie dotychczas w Turnieju Czterech Narodów. Remis z Niemcami praktycznie zagwarantowałby im wygraną w tych rozgrywkach. Jednak biało-czerwoni przegrali w Szczecinie z kadrą naszych zachodnich sąsiadów.

Już w 4. minucie polską defensywę zaskoczył Davie Selkie. Po przerwie prowadzenie Niemców podwyższył Sebastian Kerk z rzutu karnego. Polacy nie potrafili odpowiedzieć rywalowi, mimo, że ten większość drugiej połowy grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Selkiego.

Obaj lechici zagrali w podstawowym składzie, Kędziora rozegrał cały mecz, z kolei Formella został zmieniony w 63. minucie.

Polska U-20 – Niemcy U-20 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Selkie (4.), 0:2 Kerk (53. – rzut karny)

Tomasz Kędziora – 90 minut

Dariusz Formella – do 63 minuty

[divider]

Reprezentacja Węgier w Budapeszcie zmierzyła się w towarzyskim mecz z Rosją. Goście wygrali 2:1, a wszystkie bramki padły po przerwie. Na prowadzenie kadrę Sbornej wyprowadził Sergiej Ignaszewicz, a wynik podwyższył Aleksander Kierżakow. Madziarów stać było tylko na zmniejszenie strat po golu Nemanji Nikolicia.

Lovrencsics zagrał w podstawowym składzie, jednak w przerwie opuścił boisko.

Węgry – Rosja 1:2 (0:o)

Bramki: 0:1 Ignaszewicz (49.), 0:2 Kerżakow (80.), 1:2 Nikolić (86.)

Gergö Lovrencsics – do 45 minuty

[divider]

Finowie udali się na towarzyski mecz ze Słowacją do Żyliny. Tutaj wynik z kolei rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Słowacy bardzo szybko zdobyli dwie bramki po strzałach Filipa Holosko i Marka Hamsika. Tuż przed przerwą straty reprezentacji Suomi zmniejszył… obrońca gospodarzy Tomas Hubocan, strzelając bramkę samobójczą. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło.

Hämäläinen pojawił się na boisku dopiero w 73. minucie.

Słowacja – Finlandia 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Holosko (1.), 2:0 Hamsik (7.), 2:1 Hubocan (45. – samobójcza)

Kasper Hämäläinen – od 73 minuty

[divider]

Karol Linetty tym razem nie pojawił się w składzie reprezentacji Polski, która zremisowała w towarzyskim meczu we Wrocławiu ze Szwajcarią 2:2.