Lech Poznań w rezerwowym składzie pewnie pokonał w sparingu Stomil Olsztyn 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli David Holman, Darko Jevtić i Niklas Zulciak. Spotkanie rozegrano na bocznym boisku przy Inea Stadionie.

Mimo, że w piątek lechici grali mecz z Legią Warszawa w ramach Superpucharu Polski trener Maciej Skorża zaplanował na sobotę mecz kontrolny z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. W sparingu wystąpili piłkarze, którzy dzień wcześniej nie grali wcale lub w krótkim wymiarze czasu. Zespoły uzgodniły, że obie połowy będą trwać po 35 minut.

Na boisku był widać różnicę w przygotowaniu obu drużyn. Pierwszoligowcy sezon rozpoczynają dopiero w sierpniu, z kolei poznaniacy najwyższą formę musieli przygotować na najbliższe dni.

Już w 8. minucie Lech objął prowadzenie. Jevtić wypatrzył wychodzącego na pozycję Holmana i dograł do niego, a Węgier przyjął i efektownie strzelił w krótki róg. Bramkarz olsztynian Piotr Skiba nie miał szans przy tym uderzeniu.

Bliźniaczo podobną akcję mogliśmy oglądać chwilę później. Tym razem to Holman dogrywał do Jevticia, ale Szwajcar zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez obrońców Stomilu. Pomocnik zrehabilitował się w 17. minucie, kiedy świetnie przymierzył nad murem z rzutu wolnego sprzed pola karnego.

W drugiej części gry to nadal Lech był zespołem lepszym i stwarzał sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Często jednak brakowało dokładności i skuteczności. Drugiego gola mógł zdobyć Holman, ale po dobrym przyjęciu, będąc sam na sam, zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi zdecydował się na strzał. Nie trafił jednak w bramkę.

Olsztynianie byli nieco groźniejsi niż w pierwszej połowie, ale nie wystarczyło to do strzelenia gola. W najlepszej sytuacji Stomilu w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Kebba Ceesay.

Ozdobą meczu była z pewnością rajd Jevticia, który przedryblował kilku rywali, a będąc przed polem karnym silnie uderzył na bramkę. Tym razem jednak golkiper Stomilu stanął na wysokości zadania i odbił ten strzał.

Lechici zdobyli jeszcze jednego gola w tym sparingu. Po szybkim wyprowadzeniu piłki sprzed własnego pola karnego Holman podał do Dariusza Formelli, a ten po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów w tempo zagrał do Zulciaka. Młody pomocnik pewnym strzałem w długi róg trafił do siatki.

Lech Poznań – Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 David Holman (8.), 2:0 Darko Jevtić (17. – wolny), Niklas Zulciak (59.)

Lech: Maciej Gostomski (35. Krzysztof Kotorowski) – Kebba Ceesay, Jan Bednarek, Maciej Wilusz, Dariusz Dudka – Abdul Aziz Tetteh, Szymon Drewniak – Jakub Serafin, Darko Jevtić (47. Dariusz Formella), Niklas Zulciak – David Holman