AZS Politechnika Poznań - fot. facebook.com/AzsPolitechnikaPoznan
AZS Politechnika Poznań - fot. facebook.com/AzsPolitechnikaPoznan
AZS Politechnika Poznań – fot. facebook.com/AzsPolitechnikaPoznan

W przyszłym sezonie drużynie AZS Politechnika Poznań będzie niezwykle ciężko na parkietach I ligi. Klub stracił sponsora tytularnego firmę Big-Plus. Do tego niemal codziennie ze składu ubywają kolejni zawodnicy.

Najpierw na początku czerwca do Znicza Basket Pruszków odszedł 25-letni rozgrywający Paweł Hybiak. W sierpniu trener Waldemar Mendel stracił czterech kolejnych koszykarzy. 30-letni środkowy Adam Metelski będzie grał w Tauron Basket Lidze w MKS Dąbrowa Górnicza. Natomiast 24-letni rzucający Łukasz Ulchurski przeniósł się do drugoligowego Sokoła Międzychód.

Następnie odejść postanowił Paweł Stankiewicz. To prawdziwa legenda klubu. „Stanek” spędził w AZS jedenaście sezonów. Awansując z Polibudą z rozgrywek akademickich do I ligi. 32-letni zawodnik w 2013 roku celnym rzutem za trzy punkty w ostatnich sekundach meczu z Astorią Bydgoszcz zapewnił Politechnice utrzymanie w I lidze. Teraz Stankiewicz będzie grał w RKKS Rawii Rawicz.

Ostatnim osłabieniem drużyny jest przejście do drugoligowej Jamalex Polonii 1912 Leszno środkowego Marka Sobkowiaka. Z obecnym składem poznańska drużyna będzie głównym kandydatem do spadku z I ligi. Gdy inne kluby się wzmacniają przy Politechnice w rubryce „przyszli” nadal jest puste miejsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments