Zawodnicy Biofarm Basket Poznań wygrali w Kołobrzegu z Kotwicą 69:49.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli gospodarze w 2 minucie spotkania. Celną trójką popisał się A. Suliński. Kilkanaście sekund później, podobną akcją odpowiedzieli poznaniacy, gdy M. Bręk zaliczył również celne trafienie za 3 punkty. Do końca 7 minuty mecz był wyrównany, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Na 2 minuty przed końcem tej kwarty nastąpił okres niemocy drużyny BBP, a zawodnicy Kotwicy skrzętnie wykorzystali tą chwilową słabość i zdobyli kolejno 11 punktów. W ostatnich 30 sekundach tej części gry gospodarze zdobyli jeszcze 2 punkty, natomiast zespół poznański 4. Kwarta ta kończy się wynikiem 26:16.

W 2 kwarcie zawodnicy BBP zaczęli odrabiać straty i po 2 minutach zmniejszyli je do 6 punktów. Tą kwartę BBP wygrywa 20:8.

Początek 3 kwarty to rosnąca przewaga graczy z Poznania. Przewaga urasta do 13 punktów. Poznaniacy prowadzą 56:43, a kwartę tę wygrywają 20:9.

W ostatniej kwarcie zawodnicy poznańscy nie zwalniają tempa i po niecałych 4 minutach prowadzą 20 punktami, a to oznacza, że praktycznie w tej rywalizacji już został wyłoniony zwycięzca. Ostatecznie BBP wygrywa mecz tą właśnie różnicą punktów: 69:49 Chciało by się rzec, oby tak dalej.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Biofarm Basket Poznań 49:69.

Punkty dla BBP zdobyli: A. Metelski 13, P. Wieloch 13, J. Fiszer 10, D. Gruszczyński 8, F. Struski 7, M. Kurpisz 6,T. Smorawiński 6, M. Tomaszewski 3, M. Bręk 3.