Katarzyna Piter - fot. by Kulitat [CC-BY-SA-2.0], via Wikimedia Commons

Katarzyna Piter – fot. by Kulitat [CC-BY-SA-2.0], via Wikimedia Commons
Katarzyna Piter i Petra Cetkovska odpadły z gry podwójnej wielkoszlemowego US Open. Polsko-czeska para przegrała w II rundzie z jednymi z faworytek do tytuły Jekateriną Makarową i Eleną Wesniną.

Rosjanki w zeszłym roku wygrały debla na French Open, a w tym sezonie były finalistkami Australian Open. Rozstawiony z numerem czwartym w Nowym Jorku duet Makarova i Wesnina w pierwszym secie zdobył przewagę jednego przełamania. Natomiast w drugiej partii Piter i Cetkovska wygrały tylko gema. Ostatecznie Rosjanki triumfowały 6:4, 6:1. Mecz trwał 66 minut.

W I rundzie polsko-czeski duet wyeliminował Amerykanki Grace Min i Melanie Oudin 6:3, 6:3.

Piter w US Open startowała także w singlu. 23-letnia tenisistka z Ceradza Kościelnego pożegnała się z turniejem już po pierwszym spotkaniu, w którym uległa Serbce Aleksandrze Krunic 4:6, 1:6.