Karol Klimczak, Prezes Zarządu Lecha Poznań, we wtorek został wybrany na przewodniczącego Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. Oznacza to, że przez najbliższy rok szef Kolejorza stać będzie również na czele spółki zarządzającej najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce.

 – Czeka nas bardzo trudny i pracowity rok. Poważnie podchodzę do tego wyróżnienia, bo tak traktuję położone we mnie zaufanie wszystkich klubów Ekstraklasy, jako do wyzwania i sygnału, że oczekuje się od nas pewnych zmian w funkcjonowaniu całej ligi – komentuje prezes Klimczak.

W skład Rady Nadzorczej weszli również prezes PZPN Zbigniew Boniek, wiceprezes Lechii Gdańsk Maciej Bałaziński, członek zarządu Legii Warszawa Jarosław Jankowski, prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza (w roli wiceprzewodniczącego), prezes Korony Kielce Krzysztof Zając i prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek.

– W Polskim Związku Piłki Nożnej przyjęliśmy tę informację z dużą przychylnością i aprobatą. Znam się z prezesem Klimczakiem od dłuższego czasu i jestem absolutnie przekonany, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Jest przede wszystkim człowiekiem pracy, który skupia się na niej, a nie na politykowaniu. Zadaniem Ekstraklasy jest zarabianie i skuteczne przekazywanie pieniędzy klubom. To platforma, która ma im służyć, a nie na odwrót. W ostatnich latach PZPN rozbudowywał płaszczyzny współpracy właśnie z klubami – to Pro Junior System, VAR czy trzypoziomowy system rozgrywek CLJ. Chcemy współpracować, mamy piękną infrastrukturę, atmosferę wokół piłki, czas na to, by i sama piłka była znacznie piękniejsza – mówi Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Informacja: lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko.