WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań
WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań / fot. Irek Pindral

WKS Grunwald Poznań wygrał z AZS AWF Poznań 3:2 w meczu przedostatniej kolejki fazy zasadniczej I ligi hokeja na trawie mężczyzn.

W 23. minucie wynik spotkania otworzył Paweł Bratkowski, a kwadrans później na 2:0 dla Grunwaldu podwyższył Szymon Hutek. „Akademicy” cały czas jednak zagrażali bramce lidera tabeli. Ich starania zostały nagrodzone w 42. minucie, kiedy to do bramki „Wojskowych” trafił Patryk Bułka.

Grunwald chwilę później odpowiedział golem strzelonym przez Bratkowskiego. AZS AWF nie poddał się jednak. W 64. minucie Mikołaj Gumny zmniejszył straty na 2:3, a w ostatnich sekundach meczu Mateusz Popiołkowski skutecznym wybiciem uratował swojej drużynie wygraną.

Tym samym Grunwald nadal w tym sezonie nie stracił nawet punktu. Natomiast AZS AWF jest trzeci w tabeli i jego pozycja przed fazą play-off już się nie zmieni.

WKS Grunwald Poznań – AZS AWF Poznań 3:2 (1:0)

Bramki: Bratkowski (23., 52.), Hutek (38.) – Bułka (42.), Gumny (64.).

Grunwald: Mateusz Popiołkowski, Paweł Bratkowski, Szymon Hutek, Tomasz Dutkiewicz, Maciej Wejerowski, Mirosław Kluczyński, Tomasz Wachowiak, Waldemar Rataj, Tomasz Marcinkowski, Piotr Kozłowski, Adrian Krokosz, Michał Kasprzyk, Michał Poltaszewski, Mariusz Chyła, Mustafa Somail Muhammad.

Trener: Eugeniusz Gaczkowski.

AZS AWF: Rafał Banaszak, Rafał Nojgebauer, Mikołaj Gumny, Oskar Bator, Łukasz Kosmaczewski, Patryk Bułka, Artur Palanowski, Mariusz Kosmaczewski, Artur Działa, Adnan Soheil, Patryk Pawlak, Łukasz Wybieralski, Bartosz Nojgebauer, Tariq Nazir, Dominik Karulak, Mateusz Hulbój, Alesandr Szewelia, Mateusz Nowakowski.

Trener: Adrian Jacek.