Franciszek Smuda - fot. screen z LechTV
Franciszek Smuda - fot. screen z LechTV
Franciszek Smuda – fot. screen z LechTV

– Lech to bardzo trudny przeciwnik, więc będzie ciężko. Spróbujemy rozegrać bardzo dobre spotkanie – mówił na piątkowej konferencji prasowej Franciszek Smuda, trener Wisły Kraków.

Szkoleniowiec Białej Gwiazdy twierdzi, że wie jak powstrzymać zawodników Kolejorza, którzy w kilku ostatnich meczach strzelali gole tuż po pierwszym gwizdku sędziego.

 – Lech zawsze ma mocny początek, na to jesteśmy przygotowani. Każdy zespół jest jednak inny. Inaczej Lech grał z Piastem, a inaczej będzie grał z nami. Wiemy, że nie możemy podchodzić do tego meczu, jak do niektórych, np. w Kielcach. Myśleliśmy, że łatwo wygramy, a spotkanie pokazało co innego. Lech to bardzo trudny przeciwnik, więc będzie ciężko. Spróbujemy rozegrać bardzo dobre spotkanie – zapewnił Smuda, cytowany przez oficjalną stronę klubu z Krakowa.

Mecze pomiędzy Lechem i Wisłą zawsze budzą wiele emocji. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek trenerski, ponieważ obydwaj trenerzy w swojej karierze mieli epizod w drużynie przeciwnika. Franciszek Smuda w latach 2006 – 2009 trenował piłkarzy Kolejorza, natomiast Maciej Skorża był w latach 2007 – 2010 szkoleniowcem Białej Gwiazdy.

– To była bardzo fajna przygoda. Doświadczony człowiek nie myśli już o tym. Pracuję tutaj i daję się z siebie wszystko, abyśmy powalczyli w kraju i w Europie – odpowiedział Smuda zapytany o pracę w stolicy Wielkopolski.

W rundzie jesiennej te drużyny spotkały się przy ulicy Bułgarskiej. Po bardzo emocjonującym spotkaniu wiślacy wygrali 3:2. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w niedzielę o godzinie 18 na stadionie przy ulicy Reymonta w Krakowie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments