Enea AZS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki / fot. Irek Pindral

Enea AZS Poznań pokonał u siebie Lidera Pruszków 69:50 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym I ligi koszykówki kobiet. Drugi mecz w rywalizacji do dwóch zwycięstw rozegrany zostanie 9 kwietnia w Pruszkowie.

Obie drużyny na początku spotkania miały ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Po niemal pięciu minutach gry był remis 3:3. W końcu poznaniaki złapały jednak odpowiedni rytm. Zaimponowała zwłaszcza Elżbieta Giedrojć, która trafiła trzy trójki z rzędu, co dało „Akademiczkom” prowadzenie 17:5.

Od tego momentu AZS w pełni kontrolował przebieg spotkania. Z każdą minuta przewaga poznanianek rosła, a ich zwycięstwo w ogóle nie było zagrożone. Pod tablicami królowała Daria Marciniak, która zapisała na swoim koncie 23 zbiórki i 17 punktów.

– Pierwsze minuty były dość nerwowe, nie mogłyśmy przez jakiś czas zdobyć punktów,  przeciwniczki również miały z tym problem. Kiedy padł pierwszy kosz nasza „maszyna” ruszyła. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, Lider zdobył zaledwie 16 punktów przy naszych 34. W trzeciej kwarcie już tylko potwierdziłyśmy swoją przewagę, i reszta meczu była już pod kontrolą – powiedziała po meczu Kinga Woźniak, kapitan AZS.

ENEA AZS Poznań – PTS Lider Pruszków 69:50 (19:8, 15:8, 25:15, 10:19)

Szczegółowe statystyki z meczu są tutaj.

ENEA AZS: D. Marciniak 17, I. Płóciennik 6, K. Banach 0, K. Budeń 3, A. Pietraszek 10, M. Wojdalska 2, A. Plucińska 0, W. Wiśniewska 4, P. Adamowicz 2, E. Giedrojć 9, K. Woźniak 16, M. Pawlikowska 0.

PTS LIDER: A. Bobrowska 0, A. Mysińska 9, A. Dąbek 11, Z. Wrzesień 3, K. Petryka 4, A. Pacuszka 6, K. Babecka 10, J. Nowocin 6, K. Milcarz 0, D. Doga 1, K. Agnieszczak  0.