Sześciu zawodników drużyny Brave Beavers ze Skórzewa znalazło się w składzie reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Ultimate Frisbee, które odbędą się we Frankfurcie nad Menem w dniach 3-8 sierpnia 2015. Zostali wybrany z grupy 50 kandydatów.

Pewnie zadają sobie Państwo pytanie, czym w ogóle jest Ultimate frisbee? To dynamicznie rozwijająca się bezkontaktowa dyscyplina sportu zespołowego, w którym używa się latającego dysku. Mecz jest rozgrywany przez drużyny siedmioosobowe na prostokątnym boisku, o połowę węższym niż boisko do piłki nożnej, ze strefami punktowymi na obu końcach.

To gra zespołowa łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Brzmi interesująco? I tak jest. W Polsce z miesiąca na miesiąc zyskuje nowych sympatyków. Właśnie miedzy innymi z tego powodu reaktywowano w tym roku pomysł z wysłaniem młodzieżowej reprezentacji.

Zanim wybrano ostateczny skład, odbyły się cztery spotkania kwalifikacyjne, na których selekcjoner – Mateusz Dyda, przyglądał się wszystkim chętnym, aby w końcu wybrać dwudziestu jego zdaniem najlepszych młodych zawodników Ultimate frisbee w Polsce. Będą oni reprezentować nasz kraj na MME we Frankfurcie nad Menem.

– Zaszczyt gry w reprezentacji dostąpili chłopcy, którzy podczas selekcji wyróżnili się przede wszystkim przygotowaniem fizycznym i umiejętnościami rzutowymi. Nie mniej ważne było udowodnienie, że potrafią oni współpracować w drużynie, łatwo przyswajają potrzebną wiedzę i przede wszystkim mają wielką chęć się dalej rozwijać. Na pewno we Frankfurcie nie będziemy faworytami, ale mamy relatywnie młodą kadrę, która musi zebrać cenne doświadczenie, by rywalizować o najwyższe cele. Jednak przed większością z tych chłopców jeszcze dwu-trzy letnia perspektywa gry w tej kategorii wiekowej, dlatego taki czas wyznaczyliśmy sobie na osiągnięcie jakiegoś skromnego sukcesu – tłumaczy selekcjoner kadry Mateusz Dyda.

Mistrzostwa rozgrywane będą w czterech kategoriach: chłopców i dziewcząt do lat 20 oraz chłopców i dziewcząt do lat 17. W sumie o tytuł mistrza powalczy 17 państw. Polska po raz drugi w historii reprezentowana będzie przez kadrę chłopców do lat 20, a mistrzowskiego tytułu bronić będzie reprezentacja Niemiec.

Ultimate to sport amatorski, a więc wysłanie takiej reprezentacji to nie lada wyzwanie. Od samego początku sztab organizacyjny starał się pozyskać jak najwięcej środków, aby odciążyć zawodników. Przez 3 miesiące prowadzona była akcja na portalu polak potrafi, którą wsparło 107 osób. łącznie zbierając ponad 13 tys. zł. Jednak to nie wszystko bowiem całkowity koszt wyjazdu to 50 tys. zł. Podjęto działania w celu pozyskania sponsora reprezentacji – i się udało! Sponsorem reprezentacji zostały zakłady bukmacherskie TOTO.

W reprezentacji zagrają: Błach Daniel, Bogda Jakub, Byndas Marcel, Czub Wojciech, Doroba Patrycjusz, Furman Rafał, Furmanek Roland, Gibki Mateusz, Gliwa Jan, Kostrzewski Filip, Łepak Adam, Mikołajec Bartosz, Niedziela Daniel, Niedziela Dawid, Pająk Maciej, Schiller Michał, Sosna Marcin, Stadnicki Piotr, Szmyt Filip, Zięba Maciej.

Aż sześciu zawodników reprezentuje na co dzień drużynę Brave Beavers ze Skórzewa. Więcej na temat klubu oraz tej dyscypliny sportu na stronie http://bravebeavers.pl/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments