Magda Linette - fot. Bakhtiyar Gurbanov - bakucup.azs
Magda Linette – fot. Bakhtiyar Gurbanov – bakucup.azs

Magda Linette w bardzo dobrym stylu pokonała Francuzkę Alizé Lim w I rundzie turnieju WTA w Kuala Lumpur. W kolejnym meczu BMW Malaysian Open z pulą nagród 250 tysięcy dolarów poznanianka zmierzy się z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok.

We wtorkowym meczu Linette (124 WTA) tylko raz została przełamana, gdy Lim (145 WTA) w pierwszym secie doprowadziła do remisu 3:3. Od tego momentu 22-letnia Polka nie oddała o rok starszej rywalce nawet gema. Poznanianka do pokonania Lim 6:3, 6:0 potrzebowała zaledwie 73 minuty.

W II rundzie Linette zmierzy się z Ludmiłą Kiczenok (192 WTA). Ukrainka po wygraniu dwóch meczów w eliminacjach w turnieju głównym wyeliminowała rozstawioną z numerem ósmym Japonkę Ayumi Moritę 6:4, 6:2. Linette i Kiczenok w tym roku grały ze sobą w I rundzie eliminacji Australian Open. Wtedy lepsza okazała się Polka 6:3, 6:4.