Krzysztof Kotorowski (Lech Poznań) - fot. Irek Pindral

W piątek dwaj piłkarze Lecha Poznań podpisali nowe umowy z klubem. Dariusz Formella przedłużył kontrakt o cztery lata, natomiast Krzysztof Kotorowski zostaje w składzie na jeszcze jeden sezon.

19-letnia pomocnik trafił do Kolejorza wiosną 2013 roku. W tym czasie rozegrał 39 spotkań w Ekstraklasie z czego 27 w tym sezonie. Kilkukrotnie pokazując się z bardzo dobrej strony. – Jeszcze rok temu rozważałem odejście, ale postanowiłem zostać i walczyć o miejsce w składzie. Dziś przedłużam kontrakt i niczego nie żałuję. To i dowód na to, że w piłce wszystko jest możliwe – podkreśla wychowanek Arki Gdynia. Formella przedłużył kontrakt do końca czerwca 2019 roku.

Lech Poznań/lechpoznan.pl/Adam Ciereszko
Lech Poznań/lechpoznan.pl/Adam Ciereszko

Natomiast Krzysztof Kotorowski zostanie w Lechu na trzynasty kolejny sezon. 38-letni bramkarz trafił na Bułgarską na początku 2004 roku. Nowy kontrakt ma obowiązywać do końca przyszłego sezonu. – Przede wszystkim dziękuję za okazanie zaufania – mówi Kotorowski. – To dla mnie ważne, bo propozycja przedłużenia umowy oznaczała, że nadal jestem w dobrej dyspozycji.

Kotorowski jest najbardziej doświadczonym piłkarzem w zespole trenera Macieja Skorży. W barwach Lecha zdobył mistrzostwo Polski w 2010 roku i Puchar Polski w 2009 roku. Dwukrotnie był także wraz z zespołem wicemistrzem w polskiej lidze.

– Podejmuję rękawicę, wiem że przede mną rok ciężkiej pracy. Bardzo chciałbym dać naszym kibicom jeszcze wiele radości – kończy.

Lech Poznań/lechpoznan.pl/Adam Ciereszko
Lech Poznań/lechpoznan.pl/Adam Ciereszko

źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments