Środowe derby stolicy Wielkopolski pomiędzy TPS Winogrady a Wartą Poznań zakończyły się wynikiem 4:0 dla „Zielonych”, którzy tym samym zapewnili sobie półfinał Pucharu Polski strefy poznańskiej.

Zawodnicy z Winograd występują w klasie okręgowej i dla nich mecz z wiceliderem III ligi był sporym wydarzeniem.

Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu na Wichrowym Wzgórzu po pierwszej połowie meczu mogli czuć ogromny niedosyt. Ani gospodarze, ani goście nie wykazali się skutecznością i po 45 minutach drużyny schodziły z boiska z bezbramkowym remisem.

Emocje rozpoczęły się już na początku drugiej połowy, kiedy to po stałym fragmencie gry wynik spotkania otworzył Filip Brzostowski. Natomiast w 55. minucie fantastycznym trafieniem z rzutu wolnego Adrian Szynka podwyższył prowadzenie Warty na 2:0.

Nieskuteczny w tym meczu TPS starał się odrobić straty, jednak zawodnicy nie potrafili niczym zaskoczyć obrony gości i ofensywa gospodarzy kończyła się już przed polem karnym „Zielonych”. W końcówce meczu do bramki drużyny z Winograd trafili jeszcze Dominik Chromiński i Michał Ciarkowski.

Zawodnicy TPS Wingorady prezentowali w środowym spotkaniu wyjątkową nieskuteczność i brak pomysłu na grę. Na wyróżnienie zasługuje jednak dyspozycja bramkarza gospodarzy. Witold Apanasewicz popisał się wieloma znakomitymi interwencjami, które uratowały jego zespół przed jeszcze wyższą porażką.

Następny mecz drużyna z Winograd rozegra 26 marca. Na inaugurację rundy wiosennej TPS zmierzy się z Vitcovią Witkowo. Natomiast Warciarze już w sobotę rozpoczną kolejną rundę zmagań w III Lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Przeciwnikiem „Zielonych” będzie Kujawianka Izbica Kujawska.

TPS Winogrady – Warta Poznań 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Brzostowski, 0:2 Szynka, 0:3 Chromiński, 0:4 Ciarkowski.

TPS: Witold Apanasewicz – Artur Bania (Adam Wróblewski), Radosław Czerniawski (Krzysztof Adamczak), Maciej Grabowski, Marcin Cofta, Szymon Dolata (Patryk Nowak), Kamil Lulka, Mateusz Walczyk, Mateusz Jaś, Ernest Maćkowiak, Jakub Kaźmierczak.

Trener: Dominik Janyga

Warta: Jędrzej Dorynek – Artur Marciniak, Alain Ngamayama (Michał Ciarkowski), Bartosz Kieliba, Dawid Czerniejewicz (Nikodem Fiedosewicz) – Filip Brzostowski, Łukasz Białożyt (Adrian Szynka) – Krystian Łukaszyk (Tomasz Koziorowski ), Miłosz Brylewski, Dominik Chromiński – Jan Paczyński.

Trener: Tomasz Bekas

Sędzia: Łukasz Oleszkiewicz