GKS Tarnovia - Grom Plewiska / fot. gkstarnovia.pl

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne wygrał u siebie z 1922 Lechią Kostrzyn 2:1 w meczu 7. kolejki grupy północnej IV ligi. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Bartosz Ślusarski.

W Tarnowie wszyscy liczyli na komplet punktów, ponieważ Lechia przed tym spotkaniem zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z tylko jednym punktem na koncie. Gospodarze zaczęli realizować swój plan bardzo wcześnie. Już w 3. minucie Bartosz Ślusarski pokonał bramkarza gości.

Zanosiło się na łatwe zwycięstwo, ale zawodnicy z Kostrzyna podnieśli się po szybko zadanym ciosie. W 31. minucie na 1:1 gola strzelił Piotr Gawron.

Wynik spotkania tuż po rozpoczęciu drugiej połowy ustalił Bartosz Ślusarki. Asystę przy tej bramce zaliczył grający trener Marcin Kikut. Dla 34-letniego napastnika była to już szósta bramka w siedmiu dotychczas rozegranych meczach w barwach Tarnovii.

Po tym spotkaniu drużyna z Tarnowa Podgórnego awansowała na 7. miejsce w tabeli.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – 1922 Lechia Kostrzyn 2:1 (1:1)

Tarnovia: Jakowczenko – Lachman, Jankowski, Kaliszan, Niemczyk – Kikut, Stypczyński (81. Szurgot), Kowal (60. Dorna) – Mazurek (90. Reiss), Ślusarski, Jerzewski.