Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań wygrały 2:1 na wyjeździe z Wdą Świecie na początek rundy wiosennej III ligi. Gole dla drugiego zespołu Kolejorza strzelili Niklas Zulciak i Mateusz Klichowicz. W składzie zagrało kilku piłkarzy z pierwszej drużyny.

Apetyty w zespole rezerw po udanym okresie przygotowawczym były duże. Przypomnijmy, że lechici nie przegrali żadnego sparingu, odnosząc komplet siedmiu zwycięstw, a w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego wręcz rozbili Oldbojów Lecha 10:0. W sobotę potwierdzili swoją dobrą dyspozycję wygrywając w Świeciu z miejscową Wdą 2:1.

W pierwszej połowie lepszym zespołem byli poznaniacy, co udokumentowali bramką autorstwa Zulciaka. Mieli też okazje na podwyższenie prowadzenia. W drugiej części gry lechici zagrali dużo gorzej, długo nie potrafili znaleźć odpowiedniego rytmu, co gorsza stracili gola w 70. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Macieja Kota.

Podopieczni trenera Patryka Kniata podrażnieni utratą bramki rzucili się do ataku. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 85. minucie Klichowicz.

– Wygrywamy po bardzo ciężkim meczu. Otworzyliśmy wynik w pierwszej połowie i mieliśmy okazję podwyższyć rezultat. W drugiej połowie stanęliśmy i straciliśmy kontrolę nad meczem. O to mam pretensje do moich zawodników, bo co innego zakładaliśmy sobie w szatni. Po stracie bramki, zespół zareagował jednak bardzo dobrze. Wda podrażniła naszą ambicję i do samego końca próbowaliśmy strzelić bramkę na wagę zwycięstwa. Udało się to po modelowej akcji i uderzeniu Mateusza Klichowicza. Bardzo się cieszę , że dobrze wystartowaliśmy , bo pierwszy mecz w rundzie zawsze jest pewną niewiadomą – mówił po spotkaniu trener Kniat.

W zespole rezerw zagrało sześciu zawodników z pierwszego zespołu: Maciej Wilusz, Szymon Drewniak, Jakub Serafin, David Holman, Krystian Sanocki i Niklas Zulciak.

Wygrana pozwoliła lechitom awansować na siódme miejsce w tabeli III ligi grupy kujawsko-wielkopolsko-pomorskiej.

Wda Świecie – Lech II Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Zulciak (36.), 1:1 Kot (70. – karny), 1:2 Klichowicz (85.)

Lech II: Mateusz Lis – Maciej Orłowski, Maciej Wilusz, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Szymon Drewniak, Jakub Serafin (46. Marcin Gawron), Dawid Holman (82. Dawid Juchacz) – Krystian Sanocki (88. Emil Szczupakowski), Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel (46. Mateusz Klichowicz)

źródło: lechpoznan.pl