Warta Poznań - Miedź II Legnica / fot. Irek Pindral

Seria zwycięskich sparingów w wykonaniu Warty Poznań nie mogła trwać wiecznie. We wtorkowe popołudnie podopieczni trenera Tomasza Bekasa przegrali z Miedzią II Legnica 1:3.

W czasie pierwszej połowy nie padła bramka dla żadnej z drużyn. Spotkanie było wyrównane, ale zarówno „Warciarze” jak i piłkarze rezerw Miedzi nie potrafili swoich akcji zamienić na żadnego gola.

Podczas drugiej połowy, mimo że była ona wolniejsza, to futboliści trafili czterokrotnie do siatki. Trzykrotnie piłkę z siatki musiał wyciągać Mateusz Filipowiak, kolejno w 62., 66. i 89. minucie. „Dumę Wildy” było stać tylko na jeden cios. Zadał go Bartosz Kieliba, zdobywając bramkę w 78. minucie.

Sparing ten był już ósmym w okresie przygotowawczym „Zielonych”. Warto zauważyć, że to dopiero druga porażka w spotkaniach kontrolnych. Szansę na rehabilitacje „Warciarze” będą mieli 20 lutego w Głogowie, gdzie zagrają z tamtejszym Chrobrym.

Warta Poznań – Miedź II Legnica 1:3 (0:0)

Bramka dla Warty: 1:2 Kieliba (78.).

Skład Warty w I połowie: Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański, Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski

Skład Warty w II połowie: Mateusz Filipowiak (60. Jędrzej Dorynek) – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak (63. Jakub Solarek), Bartosz Kieliba, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Alain Ngamayama – Krzysztof Biegański, Dominik Chromiński (55. Filip Brzostowski), Michał Ciarkowski (63. Krystian Łukaszyk) – Miłosz Brylewski.