W sobotę kaliszanie byli świadkami meczu pomiędzy miejscowym KKS-em, a Wartą Poznań. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Zieloni spadli w tabeli na trzecie miejsce w tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

To już trzeci mecz z rzędu Warty bez zwycięstwa. We wcześniejszych dwóch przegrali z Sokołem Kleczew 2:4 i zremisowali z Unią Swarzędz 1:1.

– Niestety zremisowaliśmy kolejny mecz po dobrej grze. Trudno, czasami takie mecze się zdarzają – mówił z żalem po ostatnim gwizdku rzecznik prasowy „Dumy Wildy” Michał Wieczorek.

Pierwsza połowa spotkania nie pokazał jednak „dobrej gry” podopiecznych Tomasza Bekasa, którzy w 33. minucie przegrywali już 0:1 po strzale Damiana Czecha. Wyrównanie nastąpiło dopiero jedenaście minut po przerwie, kiedy to Krzysztof Biegański zdobył bramkę dla „Zielonych”. Gospodarze mieli w końcówce dwie znakomite okazje, ale nie udało im się zdobyć zwycięskiej bramki. Spotkanie zakończyło się ostatecznie podziałem punktów.

– Szkoda tylko, że trochę skomplikowała się nasza sytuacja w tabeli. Spadliśmy na trzecią pozycje. Teraz nie pozostaje nic innego, jak przygotować się do następnego meczu, który rozegramy z Elaną Toruń w „Ogródku” – wspomniał o stracie wicelidera rzecznik prasowy klubu, który – mimo trzech meczów bez zwycięstwa – optymistycznie patrzy w przyszłość.

KKS 1925 Kalisz – Warta Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Czech (33.), 1:1 Biegański (56.)

KKS: Adam Wasiluk – Damian Czech, Łukasz Grabowski, Marcin Lis, Filip Sówka, Mateusz Gawlik (14. Stoyko Stoychev), Jacek Paczkowski, Ivelin Kostov, Błażej Ciesielski, Michał Kucharski (76. Jacek Gajewski), Beniamin Trzepacz (69. Przemysław Balcerzak)

Warta: Bartosz Pawłowski – Tomasz Koziorowski, Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (85. Jakub Solarek) – Gracjan Goździk, Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski

Żółte kartki: Damian Czech, Stoyko Stoychev, Ivelin Kostov, Marcin Lis – Michał Ciarkowski, Gracjan Goździk, Tomasz Koziorowski