Biofarm Basket Poznań - KSK Noteć Inowrocław

Koszykarze Biofarmu Basket Poznań po pierwszej połowie meczu 7. kolejki I ligi przegrywali z KSK Noteć Inowrocław 34:46. Jednak w drugiej połowie zagrali świetnie w defensywie i ostatecznie wygrali u siebie w hali 70:64. Tym samym przerwali serię czterech porażek z rzędu.

Goście początek spotkania mieli idealny. Przyjezdni przez pierwsze cztery minuty spotkania trafili pięć z sześciu rzutów, w tym trzy „trójki, co dało im prowadzenie 13:3. Gospodarze w końcu również zaczęli być skuteczni. Poznaniacy powoli odrabiali straty i na koniec pierwszej kwarty przegrywali minimalnie 19:23.

Biofarm Basket cały czas nie był w stanie wyjść na prowadzenie. Gdy tylko koszykarze ze stolicy Wielkopolski zbliżali się do rywali, oni za każdym odskakiwali na kilka punktów przewagi.

Największy kryzys przytrafił się gospodarzom pod koniec drugiej kwarty, kiedy to przegrywali minimalnie 32:34. Podopieczni trenera Przemysława Szurka przez ponad trzy minuty zaledwie raz trafili do kosza. Wykorzystali to zawodnicy z Inowrocławia, którzy na przerwę schodzili z dwunastoma punktami przewagi 46:34.

Szkoleniowiec gospodarzy idealnie wykorzystał przerwę w grze. Jego drużyna na drugą połowę wyszła kompletnie odmieniona w defensywie. Noteć przez dwadzieścia minut zdobyła zaledwie 18 punktów! Problemów z trafianiem do kosza nie mieli za to gospodarze, którzy odmienili losy spotkania, i wygrali 70:64.

Biofarm Basket tym samym przerwał serię czterech porażek z rzędu i odniósł trzecie zwycięstwo w siedmiu meczach rozegranych w tym sezonie. Świetnie spisał się Mateusz Bręk, który imponował wysokimi lotami na obręczami. 21-letni zawodnik zdobył 15 punktów i miał 7 zbiórek i 4 przechwyty.

Gospodarze zagrali na wysokiej skuteczności rzutów za dwa (52,8%). Zwycięstwo dało im również zaledwie 9 strat, przy 18 drużyny gości.

Biofarm Basket Poznań – KSK Noteć Inowrocław 70:64 (19:23, 15:23, 20:10, 16:8)

Szczegółowe statystyki znajdują się tutaj.

Poznań: Mateusz Bręk 15, Piotr Wieloch 14, Adam Metelski 12, Jakub Fiszer 8, Damian Szymczak 6 oraz Michał Szydłowski 5, Patryk Stankowski 4, Tomasz Smorawiński 4, Szymon Michalik 2, Bartłomiej Pawlak 0, Dawid Gruszczyński 0.

Inowrocław: Dawid Adamczewski 12, Karol Michałek 10, Daniel Korólczyk 9, Łukasz Ratajczak 9, Hubert Wierzbicki 8, Sebastian Dusiło 6, Krzysztof Kozłowski 6, Kamil Maciejewski 3, Aleksander Filipiak 1, Miłosz Sroczyński 0, Seweryn Sroczyński 0.