facebook.com/MagdaLinette

Magda Linette awansowała do drugiej rundy kwalifikacji turnieju WTA BMW Malaysian Open (pula nagród 250 tys. dolarów) w Kuala Lumpur. Niestety już po pierwszym meczu z rywalizacji odpadła Katarzyna Piter.

Magda Linette (127 WTA) ma bardzo udane wspomniane związane z Kuala Lumpur, gdzie w zeszłym roku dopiero w ćwierćfinale przegrała z Chinką Shuai Zheng. W tamtym turnieju poznanianka od razu znalazła się w drabince głównej. Teraz musiała wystartować w dwustopniowych kwalifikacjach.

W I rundzie 23-letnia tenisistka ze stolicy Wielkopolski zmierzyła się z Sofią Szapatawą (214 WTA). Gruzinka rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Końcówka seta należała jednak do Polki, która wygrała 6:3. W drugiej partii po dwóch przełamaniach było już 4:0 dla Linette. Szapatawa zdołała wyrównać na 5:5, ale ponownie była gorsza w decydujących momentach seta, i przegrała ostatecznie 5:7.

Magda Linette w niedzielę w finale kwalifikacji zmierzy się z Fangzhou Liu (170 WTA). 19-letnia Chinka w I rundzie wygrała z Kai-Chen Chang (278 WTA) z Tajwanu 7:5, 6:7(7), 7:6(5).

Niestety z turniejem w Kuala Lumpur pożegnała się Katarzyna Piter (195 WTA). Tenisistka z Ceradza Kościelnego przegrała po niezwykle wyrównanym pojedynku z Niginą Abduraimową z Uzbekistanu (165 WTA) 6:7(6), 6:7(4). Spotkanie trwało prawie dwie godziny.