Warta Poznań w swoim pierwszym sparingu przed rundą wiosenną wygrała z pierwszoligową Zawiszą Bydgoszcz 2:0. Obie bramki padły w pierwszej połowie, pierwsza była samobójcza, drugą zdobył Łukasz Spławski.

W sobotę w samo południe w Bydgoszczy piłkarze Warty rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Rywalem był miejscowy Zawisza, zespół grający na co dzień na zapleczu Ekstraklasy.

Na boisku nie było jednak widać różnicy klas, a nawet to goście byli drużyną lepszą w przekroju całego meczu. Już w pierwszej połowie dwukrotnie udowodnili swoją wyższość. Najpierw w 22. minucie Krzysztof Biegański dośrodkował w pole karne, a obrońca Zawiszy Marko Banović interweniował tak niefortunnie, że wbił piłkę do własnej bramki.

Pięć minut później padł drugi gol dla gości. Znakomite podanie na wole polne Filipa Brzostowskiego wykorzystał Spławski, który technicznym uderzeniem pokonał Łukasza Sapelę.

W drugiej części gry mimo kilku zmian w składzie Warty obraz gry nie zmienił się. Poznaniacy mogli jeszcze podwyższyć rozmiary zwycięstwa, ale zamiast do bramki piłka trafiła w poprzeczkę.

Jestem bardzo zadowolony z meczu kontrolnego. Mentalnie przygotowanie zawodników do tego spotkania wyglądało więcej niż przyzwoicie. Cieszy także zaangażowanie zawodników oraz pomysł na grę. Przy odrobinie lepszej skuteczności mogliśmy zwyciężyć wyżej, ale jak na pierwszy mecz po urlopach, to nie mamy co wybrzydzać. Zadowolony też jestem z gry obronnej. Nie straciliśmy żadnej bramki, a przecież graliśmy z zespołem, który znajduje się dwie klasy rozgrywkowe wyżej od nas. Był to dla nas bardzo pożyteczny mecz – powiedział po meczu trener Warty Tomasz Bekas.

Zawisza Bydgoszcz – Warta Poznań 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Banović (22. – samobójcza), 0:2 Spławski (27.)

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela – Aleksandyr Jakimow, Łukasz Nawotczyński, Marko Banović, Mateusz Kasprzyk – Alexandru Coman, Rhema Obed, Wasił Panajotow (46 Maciej Kona), Kamil Żylski, Daniel Włosiński – Arkadiusz Gajewski

Warta Poznań: (I połowa) Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Wojciech Onsorge, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Krzysztof Biegański, Łukasz Białożyt, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski

(II połowa) Jędrzej Dorynek – Oskar Kozłowski, Mateusz Wypych, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Jakub Solarek, Miłosz Brylewski, Krystian Łukaszyk – Łukasz Spławski (70 Krzysztof Biegański)

źródło: wartapoznansa.pl, 90minut.pl