Zieloni nie wykorzystali szansy, by wydostać się ze strefy spadkowej. Mocno osłabiona kadrowo Warta zremisowała u siebie z GKS-em Bełchatów 1:1.

Od początku lepiej radzili sobie podopieczni trenera Tomasza Bekasa. W 12. minucie Michał Cywiński przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później piłkarze GKS-u mieli swoją szansę z rzutu wolnego, ale i ona nie przyniosła bramki.

W 22. minucie z kilkudziesięciu metrów uderzył Dominik Chromiński, futbolówka po jego strzale lekko minęła słupek. Po chwili ten sam zawodnik po dośrodkowaniu Jana Paczyńskiego głową umieścił piłkę w siatce, dając tym samym Zielonym prowadzenie.

Po bramce gra wyraźnie się uspokoiła. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale nie były one tak groźne jak przed kilkunastoma minutami. Taka sytuacja utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania zaczęła się od kilku ataków gości. Efektem natarć była bramka na wyrównanie dla piłkarzy trenera Andrzeja Konwińskiego. W 56. minucie po podaniu Dawida Flaszki Dawid Dzięgielewski mocno strzelił w dolny róg bramki nie dając szans na obronę Tomaszowi Laskowskiemu.

Utrata gola rozruszała zawodników Dumy Wildy, którzy rzucili się do ataku. W 63. minucie Krzysztof Biegański po rzucie rożnym stanął przed szansą zdobycia po raz drugi prowadzenia dla gospodarzy. Niemniej ręce Pawła Lenarcika okazały się w tym pojedynku lepsze od prawej nogi Pingwina.

Dziesięć minut później Zieloni mieli kolejną szansę. Nikodem Fiedosewicz idealnie podał na głowę Filipa Brzostowskiego, jednak Brzoza nieznacznie chybił. Odpowiedzią był sprint Dzięgielewskiego w 82. minucie. Zawodnik GKS-u minął poza polem karnym bramkarza dwukrotnego mistrza Polski, ale wyrzucił się z futbolówką tak daleko, że nie zdołał oddać strzału.

W końcówce batalii Warciarze robili wiele, by po ostatnim gwizdku cieszyć się z kompletu punktów. Niemniej tym razem skończyło się tylko na chęciach.

Warta Poznań – GKS Bełchatów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Chromiński (29.), 1:1 Dzięgielewski (56.)

Warta: Tomasz Laskowski – Miłosz Brylewski, Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb (55. Nikodem Fiedosewicz) – Adrian Szynka (68. Gracjan Goździk), Michał Cywiński – Krzysztof Biegański (86. Michał Ciarkowski), Filip Brzostowski, Dominik Chromiński – Jan Paczyński.

GKS: Paweł Lenarcik – Mateusz Szymorek, Marcin Grolik, Artur Lenartowski (65. Szymon Skarga), Dawid Flaszka, Albin Maciejewski, Adrian Klepczyński, Konrad Andrzejczak (46. Bartłomiej Bartosiak), Patryk Rachwał, Piotr Witasik (46. Dawid Pisarczuk), Dawid Dzięgielewski (83. Maciej Łabędzki).

Żółte kartki: Tomasz Dejewski, Michał Cywiński – Albin Maciejewski, Dawid Flaszka, Robert Pisarczuk.