Petr Nemec nie mógł sobie chyba wyobrazić lepszego początku pracy w roli trenera Warty Poznań. W pierwszym meczu pod wodzą czeskiego szkoleniowca Zieloni pokonali na wyjeździe Olimpię Zambrów 2:0.

Mecz mógł się bardzo dobrze rozpocząć dla gospodarzy. W 8. minucie piłkę w pole karne Warty wrzucał Bartosz Biel, głową uderzał Fabian Piasecki, jednak dobrą interwencją popisał się Tomasz Laskowski.

Poza tą sytuacją w pierwszej części spotkania działo się jednak niewiele. Więcej z gry mieli Warciarze, nie potrafili oni jednak stworzyć sobie dogodnych okazji pod bramką zambrowian. Najbliżej zdobycia bramki dla gości był w 39. minucie Michał Ciarkowski, który próbował zaskoczyć Macieja Humerskiego, jednak jak się później okazało zawodnik Warty znajdował się na pozycji spalonej.

Drugą połowę Zieloni rozpoczęli od mocnego uderzenia, dzięki czemu już w 51. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia. Po jednej z interwencji Humerskiego piłka trafiła na piąty metr do Franciszka Siwka, który tym razem nie dał już golkiperowi gości najmniejszych szans. W 61. minucie było już 2:0 dla Dumy Wildy. Centra w pole karne zambrowian, tam najwyżej wyskoczył Michał Ciarkowski, który strzałem głową posłał piłkę tuż obok bezradnego Humerskiego.

Dwie minuty później bramkę zdobyli z kolei zawodnicy Olimpii, nie została ona jednak uznana, ponieważ sędzia w tej sytuacji dopatrzył się spalonego. Gospodarze nie składali jednak broni i do końca próbowali zdobyć bramkę kontaktową. W 85. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Warty do piłki wyskoczył Jakub Cesarek, jednak jego uderzenie wylądowało na poprzeczce. Z kolei w 89. minucie głową uderzał Piasecki, jednak futbolówka przeleciała tuż obok lewego słupka bramki Laskowskiego.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Warty. Gospodarze co prawda starali się jeszcze strzelić choćby bramkę honorową, nie potrafili sobie jednak stworzyć wystarczającej liczby dogodnych okazji. Dla Warciarzy jest to z kolei już drugie zwycięstwo z rzędu.

Olimpia Zambrów – Warta Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Siwek (51.), 0:2 Ciarkowski (60.)

Olimpia: Maciej Humerski – Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Rafał Włodarczyk (67. Patryk Brzeski) – Karol Buzun (60. Jakub Bach), Bartosz Osoliński (78. Jakub Cesarek), Łukasz Grzybowski, Sebastian Szerszeń (82. Mateusz Jastrzębski), Bartosz Biel – Fabian Piasecki.

Warta: Tomasz Laskowski – Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz – Krzysztof Biegański (87. Gracjan Goździk), Adrian Laskowski, Artur Marciniak, Michał Ciarkowski, Jakub Kiełb (69. Dominik Chromiński) – Adrian Szynka.

Żółte kartki: Tomasz Dejewski, Krzysztof Biegański.