Warta Poznań - fot. Irek Pindral

Warta Poznań wygrała drugi mecz sparingowy podczas przygotowań do rundy wiosennej i ponownie nie straciła gola. Tym razem „Zieloni” pokonali Wartę Międzychód 5:0.

Spotkanie odbyło się w Poznaniu na boisku przy ulicy Gdańskiej. Drużyna z Międzychodu jest liderem wielkopolskiej grupy północnej IV ligi. W sobotę jednak w starciu dwóch Wart o wiele lepsza była ta poznańska. Wicelider trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pewnie zwyciężył 5:0.

Trzy bramki zdobył Filip Brzostowski, a po jednej dołożyli Michał Ciarkowski i Łukasz Spławski. To drugi zwycięstwo Warty podczas zimowych przygotowań do drugiej części sezonu. W swoim pierwszym sparingu podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali Zawiszę Bydgoszcz 2:0.

Warta Poznań – Warta Międzychód 5:0 (4:0)

Bramki: Brzostowski (2., 5. 90.), Ciarkowski (27.), Spławski (32.).

Skład I połowa: Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański, Filip Brzostowski, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Skład II połowa: Jędrzej Dorynek – Oskar Kozłowski, Mateusz Wypych, Alain Ngamayama, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Krzysztof Biegański, Miłosz Brylewski, Jakub Solarek – Krystian Łukaszyk.