Warta Poznań zdeklasowała u siebie Włocłavię Włocławek 6:0 i awansowała na piąte miejsce w tabeli III ligi. Dla drużyny trenera Tomasza Bekasa to trzecie z rzędu zwycięstwo.

W pierwszej połowie meczu z najsłabszą drużyną w swojej grupie Warta zdobyła tylko jedną bramkę. W 20. minucie po zamieszaniu w polu karnym Michał Ciarkowski pokonał Ariela Winieckiego. Golkiper gości nie miał udziału w kolejnych golach. Chwilę po stracie bramki z powodu kontuzji musiał zakończyć mecz. Prawdopodobnie jego zmiennik Martin Kobusa wolałby tego dnia nie wychodzić na boisko.

Druga połowa była jak spełnienie marzeń dla poznańskich kibiców. Egzekucja zaczęła się w 56. minucie. Dariusz Wróblewski dośrodkował po ziemi z prawego skrzydła wprost pod nogi Krystiana Łukaszyka, a ten strzelił pewnie na dłuższy słupek. Łukaszyk z trzema trafieniami na koncie w tym sezonie jest najlepszym strzelcem drużyny Tomasza Bekasa. Trzynaście minut później znów akcja prawą flanką, znów podanie Wróblewskiego, ale tym razem na gola strzałem z półobrotu zamienił je Łukasz Spławski.

Dwie minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Spławski. Tym razem fantastycznym strzałem głową pod poprzeczkę wykorzystał głębokie dośrodkowania Alaina Ngamayamy. W 83. minucie w polu karnym sfaulowany został Michał Ciarkowski. „Jedenastkę ” pewnie wykonał stoper Warciarzy Wojciech Onsorge, który znakomicie uderzył w lewy, dolny róg bramki. W 89. minucie 18-letni Filip Brzostowski przejął piłkę przed polem karnym, minął zdezorientowanych obrońców i z zimną krwią zamienił pojedynek „sam na sam” z golkiperem na szóstego gola dla poznaniaków.

Mimo wysokiego wyniku gospodarze nie wykorzystali jeszcze paru sytuacji. Gdyby ta sztuka im się udała pewnie mielibyśmy dzisiaj „dwucyfrówkę”. Włocłavia miała też swoje szanse, ale nie sprawiła większych problemów bramkarzowi drużyny z Poznania.

Warta Poznań – Włocłavia Włocławek 6:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Ciarkowski (20.), 2:0 Krystian Łukaszyk (56.), 3:0 Łukasz Spławski (69.), 4:0 Łukasz Spławski (70.), 5:0 Wojciech Onsorge (83.), 6:0 Filip Brzostowski (89.).

Warta:  Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Dariusz Wróblewski – Krystian Łukaszyk (63. Dominik Drzewiecki), Gracjan Goździk (63. Filip Brzostowski), Alain Ngamayama , Kacper Ciupa (75. Mateusz Wypych), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski (73. Adrian Owczarek).

Włocłavia Włocławek :  Ariel Winiecki (30. Martin Kobusa) – Dominik Tomczak, Arkadiusz Suchomski, Piotr Szablewski, Adrian Rogalski (60. Bartosz Czaplicki) – Kamil Markowski (69. Mateusz Tłuchowski), Kacper Ciesielski (76. Mikołaj Gralak), Przemysław Markiewicz, Bartosz Kleczkowski, Patryk Dudkiewicz, – Marcel Krosnowski.