izabella-lukomska-pyzalskaWarta Poznań z powodu niespełnienia wymogów formalnoprawnych nie otrzymała licencji uprawniającej do gry w III lidze.

Komisja licencyjna WZPN zebrała się wcześniej niż planowano i podjęła decyzję w sprawie Warty. Jest ona niekorzystna dla spółki akcyjnej, która kilka tygodni temu przejęła zespół piłkarski od stowarzyszenia KS Warta Poznań i chciała go zgłosić do III ligi.

– Spółka akcyjna Warta Poznań nie spełnia wymogów formalnoprawnych i dlatego komisja licencyjna Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odmówiła jej licencji na grę w III lidze – tłumaczy przewodniczący komisji Andrzej Tomkowiak.

Podstawą do wydania decyzji odmownej jest paragraf 21 „Uchwały zarządu PZPN o członkostwie”. Dokument szczegółowo wymienia warunki „skutecznego wstąpienia spółki akcyjnej w miejsce likwidowanej sekcji stowarzyszenia”. Można tam znaleźć m.in. informację o konieczności przejęcia „ogółu praw i obowiązków majątkowych oraz niemajątkowych likwidowanej sekcji stowarzyszenia”. Co oznacza, że spółka akcyjna Warta Poznań, zajmując miejsce KS Warta Poznań musi zobowiązać się także do przejęcia długów i ich spłaty.

Teraz klubowi przysługuje odwołanie w ciągu dziesięciu dni od otrzymania uzasadnienia decyzji komisji licencyjnej. Pismo musi skierować do Związkowej Komisji Odwoławczej Wielkopolskiego ZPN. Ta musi w ciągu tygodnia wydać decyzję, która będzie ostateczna.

– Decyzję odmowną komisji licencyjnej znam tylko ze słyszenia, bo do klubu nie dotarło jeszcze oficjalne pismo. Dostarczyliśmy wymagane dokumenty, ale komisja się nad nimi nie pochyliła. Nie wiem, dlaczego. Będziemy do końca walczyli o III ligę dla Warty Poznań – mówi Maciej Chłodnicki, wiceprezes Warty Poznań.

Więcej informacji: http://www.poznan.sport.pl/sport-poznan/1,124482,16373797,Warta_Poznan_SA_nie_dostala_licencji_na_gre_w_pilkarskiej.html

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments