fot. M.Michałowski
fot. M.Michałowski
fot. M.Michałowski

Wypowiedzi piłkarzy Lecha Poznań w strefie mieszanej po meczu Lech Poznań – Piast Gliwice:

Dawid Kownacki (napastnik Lecha Poznań): Jestem przygotowany do gry, czy od początku, czy z ławki. Jestem uniwersalnym zawodnikiem, nie przeszkadza mi gra na „dziesiątce” albo na skrzydle tak jak dzisiaj. Chociaż najlepiej czuję się w ataku. Cieszę się ze zdobycia bramki w tym pierwszym meczu w lidze, otworzyłem go golem. Chcieliśmy zmazać plamę, którą daliśmy w Estonii, można powiedzieć, że to był taki wypadek przy pracy, w dodatku Piast nam leży, graliśmy do bólu skutecznie, to co mieliśmy wykorzystaliśmy.

Dobrze układała nam się współpraca z Vojem, on strzelił trzy gole, ja jednego, to cieszy. Dużo razem trenujemy, teraz to przełożyliśmy na mecz.

Nie umiem wytłumaczyć, dlaczego przegraliśmy z Estończykami. Teraz po prostu musimy w czwartek wyjść na boisko, pokonać zdecydowanie tego przeciwnika i zapomnieć o tym pierwszym spotkaniu i iść dalej.

Chcieliśmy dobrze otworzyć sezon, w zeszłym roku na początku potraciliśmy punkty i cały czas przewaga Legii się utrzymywała. Teraz oni zgubili punkty wczoraj, my chcieliśmy wygrać i mieć przewagę. 

Było słychać kibiców pod stadionem, mogę im podziękować, że tak licznie się stawili. Cieszę się, że już w czwartek będą nas mogli wspierać na trybunach.

Maciej Wilusz (obrońca Lecha Poznań): Cieszymy się z wygranej, ale teraz skupiamy się na tym, co nas czeka w czwartek, to dla nas bardzo ważny mecz, miejmy nadzieję, że dzisiejszy wynik i gra popchnie nas do jeszcze lepszej gry.

Nie spodziewaliśmy się, że pójdzie nam tak łatwo, byliśmy skupieni na tym, żeby dobrze wejść w ten mecz.

Do każdego meczu podchodzimy w ten sam sposób, jesteśmy tak samo zdeterminowani.

Marcin Kamiński (obrońca Lecha Poznań): Nie było lekko i łatwo, ale cieszą trzy punkty, chcieliśmy się odbić po tym ostatnim spotkaniu i pokazać, że to był przypadek i myślę, że nam się to udało.

Piast nie postawił nam zbyt wysoko poprzeczki, ale sami musieliśmy im te bramki strzelić, wykonywać akcje, nabiegać się. Cieszy, że wygraliśmy tak wysoko, na pewno morale w drużynie wzrośnie. Chcieliśmy pokazać, że walczymy o trzy punkty, chcemy stworzyć twierdzę na Bułgarskiej, w zeszłym sezonie przegraliśmy tylko jeden mecz, teraz chcemy to podtrzymać, żeby w tym sezonie było podobnie.

Vojo Ubiparip (napastnik Lecha Poznań): Jestem bardzo zadowolony, wygraliśmy wysoko, myślę, że grałem dobrze, mam hat-tricka. Chcieliśmy dziś zagrać dobry mecz, żeby atmosfera była lepsza przed rewanżem z Nomme Kalju. Ten mecz musimy wygrać i przejść do kolejnej rundy.

Czuję się na siłach, żeby być napastnikiem numer jeden w Lechu i strzelać gole. Dobrze się czuję w treningu, mam nadzieję, że będę grał. Ale to trener decyduje o składzie.

Chciałbym, żeby Łukasz Teodorczyk wrócił jak najszybciej do zdrowia, ja wiem jak to jest kiedy nie możesz grać, to jest dla piłkarza coś najgorszego. Mam nadzieję, że szybko wróci do gry, bo rywalizacja jest dobra i sprawia, że jest się lepszym.

Druga bramka była najładniejsza ze wszystkich, jakie strzeliłem dla Lecha.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments