ENEA AZS Poznań – AZS Uniwersytet Łódzki / fot. Irek Pindral

Koszykarki ENEA AZS Poznań uległy na wyjeździe Ostrovii Ostrów Wielkopolski 55:75. To już trzecia przegrana w ośmiu meczach. W poprzednich dwóch sezonach Akademiczki tyle porażek miały dopiero po osiemnastu rozegranych spotkaniach.

Sobotnie spotkanie odbywało się falami. Obie drużyny co kilka minut dopadał kryzys. Ostrovia rozpoczęła od prowadzenia 6:2, ale po chwili przegrywała 6:14, by pierwszą kwartę zakończyć zwycięstwem 26:18. Druga część spotkania należała w stu procentach do poznanianek. Akademiczki dały sobie rzucić zaledwie cztery punkty i na przerwę schodziły z pięcioma punktami przewagi 35:30.

W drugiej połowie ostrowianki nie miały już problemów ze zdobywaniem punktów. Po pięciu minutach gry w trzeciej kwarcie doprowadziły do remisu 39:39, a następnie „odjechały” koszykarkom ze stolicy Wielkopolski. Poznanianki nie miały czym odpowiedzieć. Gospodynie swoją wyższość pokazały zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą wygrały 27:14. Ostatecznie Ostrovia zwyciężyła 75:55 i pozostała jedyną niepokonaną drużyną w I lidze w tym sezonie.

Trener Andrzej Kowalczyk miał zdecydowanie bardziej wyrównaną skład. W jego zespole aż cztery koszykarki rzuciły 10 lub więcej punktów. Wśród poznanianek tylko Daria Marciniak uzyskała dwucyfrowy wynik. Również rezerwowe z Ostrowa dały o wiele więcej drużynie, zdobywając aż 37 punktów, a ENEA AZS tylko 13. Gospodynie były także zdecydowanie lepsze w rzutach za trzy (8/25 do 3/11).

– Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu z wyjątkiem chwilowego przestoju, który zdarzył się nam pod koniec pierwszej kwarty. Niestety druga połowa nie ułożyła się po naszej myśli i to rywalki były górą. I one wyszły zwycięsko – mówi Kinga Woźniak, kapitan drużyny z Poznania.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Enea AZS Poznań 75:55 (26:18, 4:17, 18:6, 27:14)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Ostrovia: Monika Jasnowska 17, Edyta Mielczarek 12, Katarzyna Motyl 12, Agata Ostrowska 10, Agata Stępień 7, Martyna Stelmach 6, Ewelina Jackowska 6, Karolina Kaczmarek 3, Iwona Winnicka 2, Martyna Cebulska 0,  Sandra Nowicka 0.

AZS: Daria Marciniak 15, Kinga Woźniak 9, Karolina Budeń 7, Iwona Płóciennik 7, Wioletta Wiśniewska 6, Kinga Banach 4, Aleksandra Pietraszek 3, Anita Plucińska 2, Magdalena Wojdalska 2, Karolina Stefańczyk 0.