Tadeusz Pawłowski - fot. Irek Pindral

– Lech był zdecydowanie lepszy i myślę, że odniósł zasłużone zwycięstwo. Gratuluję mu i życzę wszystkiego dobrego w najbliższych meczach – przyznał po meczu z Lechem Poznań trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski.

Wrocławianie sprawiali bardzo dobre wrażenie w początkowych minutach spotkania. Jednak wraz z upływem czasu, zwłaszcza w drugiej połowie zagrali już dużo słabiej. Zauważył to także szkoleniowiec gości, który gratulował zasłużonego zwycięstwa gospodarzom. – Zagraliśmy nieźle w pierwszej połowie, szczególnie w pierwszych dwudziestu pięciu minutach. Udawało nam się neutralizować atuty Lecha. Mieliśmy jedną albo dwie dogodne sytuacje, ale niestety nie zdołaliśmy tego wykorzystać. W drugiej połowie nie mieliśmy już zbyt wiele do powiedzenia. Lech był zdecydowanie lepszy i myślę, że odniósł zasłużone zwycięstwo. Gratuluję mu i życzę wszystkiego dobrego w najbliższych meczach.

Po przerwie Śląsk próbował dalej grać tak jak w pierwszej połowie, ale zaczął popełniać błędy, co bezlitośnie wykorzystali lechici. Trener Pawłowski uważa, że jego zespołowi zabrakło jakości. – Nie zmienialiśmy nastawienia w przerwie. Taktyka była taka sama. Popełnialiśmy jednak błędy przy wyprowadzaniu piłki. Obrona Lecha stała bardzo wysoko i zabrakło nam jakości w środku pola, by się przez nią przebić, to był decydujący czynnik. Szybko pozbywaliśmy się piłki i w ten sposób zaliczaliśmy sporo strat, a Lech zdecydowanie po przerwie przyspieszył grę, mieli za dużo wolnego miejsca. Efektem tego były dwie bramki.

Czy szkoleniowiec wrocławian uważa, że jego bramkarz mógł zachować się lepiej przy straconych golach? – Mariusz Pawełek grał równo i dobrze bronił przez cały mecz. Nie mam do niego pretensji o żadną ze straconych bramek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments