Tomasz Kędziora i Dariusz Formella - fot. screen z LechTV

Sześciu piłkarzy Lecha Poznań wyjedzie na zgrupowania kadr narodowych w najbliższej przerwie w rozgrywkach. Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Dariusz Formella i Dawid Kownacki dostali powołanie do reprezentacji Polski U-21, Jasmin Burić do Bośni i Hercegowiny, a Paulus Arajuuri Finlandii.

Po meczu z Górnikiem Łęczna w piątek nastąpi dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Nadchodzi czas na kolejne spotkania reprezentacyjne, a weźmie w nich udział sześciu lechitów.

Najliczniejsza grupa dostała powołanie do kadry Polski U-21. Na zgrupowanie kadry pojadą Kędziora, Bednarek, Formella i Kownacki. Młodzieżowcy rozegrają dwa towarzyskie mecze, 6 października w Bydgoszczy z Ukrainą, a cztery dni później w Gdyni z Czarnogórą.


Burić otrzymał powołanie do reprezentacji Bośni i Hercegowiny na najbliższe mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku. Jego kadra zmierzy się 7 października w Brukseli z Belgią, a trzy dni później w Zenicy z Cyprem.

Po pierwszej kolejce w grupie H liderem są Bośniacy, którzy u siebie wysoko pokonali Estonię 5:0.


Do reprezentacji Finlandii na mecze eliminacyjne Mundialu w Rosji z kolei dostał powołanie Arajuuri. Suomi 6 października zagrają w Reykjaviku z Islandią, a trzy dni później w Tempere z Chorwacją.

W pierwszej kolejce Finowie dość niespodziewanie zremisowali z Kosowem 1:1. Bramkę zdobył wtedy właśnie Arajuuri. W grupie I jednak wszystkie zespoły podzieliły się punktami w inauguracyjnych spotkaniach, więc sytuacja jest bardzo ciekawa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments