Po kilku dobrych meczach w Warcie Poznań ponownie zapanowała zła atmosfera. Zieloni w sobotę przegrali u siebie z MKS Kluczbork 0:1.

Ostatnie wyniki przywróciły w klubie z Drogi Dębińskiej nadzieję na awans do I ligi. Natomiast drużyna z Opolskiego jest w strefie spadkowej i każdy punkt jest dla niej niezwykle ważny. Trener Piotr Kowal przeciwko MKS wystawił ten sam skład, który w środę pokonał na wyjeździe Polonię Bytom 3:1. Piłkarze Warty nie potwierdzili jednak dobrej formy. Grali słabo i zanotowali mnóstwo nieudanych zagrań.

– Nie poznawałem dzisiaj swojego zespołu. Nastawiliśmy się na grę wysoko, ale MKS nam na to nie pozwolił. Nie stworzyliśmy praktycznie żadnej sytuacji. Z czego miały paść bramki? Nie wiem, co się stało. Z Polonią Bytom tym składem zagraliśmy naprawdę całkiem poprawnie. Dzisiaj nam mecz nie wyszedł. Taka jest piłka. Po prostu jedna sytuacja po przerwie Kluczborka i bramka. Ja uważam, że sprawiedliwy byłby remis. Piłka jest jednak brutalna. Raz daje, a raz odbiera – powiedział po spotkaniu Piotr Kowal, trener Warty.

Trzeba jednak podkreślić, że w drugiej połowie z powodu kontuzji z boiska musieli zejść Grzegorz Rasiak i Michał Goliński. Natomiast kilka minut przed końcem pierwszej części spotkania uraz nie pozwolił Łukaszowi Jasińskiemu na dalszą grę. Bez dwóch niezwykle ważnych w ofensywie piłkarzy Zieloni nie potrafili zagrozić golkiperowi rywali.

Zwycięską bramkę dla Kluczborka zdobył w 67. minucie Piotr Giel, który wykorzystał sytuację sam na sam z Semirem Bukviciem. Były napastnik Warty w pierwszej połowie również miał kilka dogodnych szans na strzelenie gola.

Warta Poznań – MKS Kluczbork 0:1 (0:0)

Bramki: Piotr Giel (67.)

Warta: Semir Bukvić – Artur Marciniak, Łukasz Jasiński (37. Maciej Wichtowski), Alain Ngamayama, Przemysław Kocot – Dominik Chromiński, Adrian Bartkowiak – Michał Ciarkowski, Michał Goliński (66. Mateusz Pogonowski), Błażej Nowak – Grzegorz Rasiak (51. Paweł Piceluk).

Kluczbork: Grzegorz Wnuk – Paweł Gierak, Matuesz Arian, Niziołek, Łukasz Uszalewski, Piotr Giel (71. Jakub Legierski), Tomasz Swędrowski, Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Wojciech Bzdęga (88. Przemysław Kwaśniewski), Krzysztof Wolkiewicz.

Żółte kartki: Łukasz Jasiński, Ciarkowski, Bartkowiak (Warta) – Swędrowski, Arian (Kluczbork)

Sędzia: Łukasz Sobidło