Rezerwy Lecha Poznań wciąż są niepokonane w rundzie wiosennej. W sobotę pokonały na wyjeździe Centrę Ostrów Wielkopolski 3:1. Bramki zdobywali Krystian Sanocki (dwie) i Piotr Kurbiel dla gości, a dla gospodarzy Tomasz Adamiak.

We wcześniejszych meczach w tym roku podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia wygrali 2:1 z Jarotą Jarocin i 3:0 z Nielbą Wągrowiec. Spotkanie z ostatniej kolejki z Wdą Świecie zostało przełożone, dlatego rezerwy znowu grały na wyjeździe. Tym razem rywalem była Centra.

W pierwszej połowie, mimo dużej przewagi poznaniaków, bramki nie padły. W drugiej części spotkania napór lechitów przyniósł w końcu efekty. Po godzinie gry wynik otworzył Sanocki, który wykorzystał podanie Kamila Szubertowskiego.

Kilkanaście minut później ta sama para piłkarzy przeprowadziła akcję dającą drugą bramkę dla gości. Ponownie w rolę asystenta wcielił się Szubertowski, a wykończył ją Sanocki.

Gospodarze jednak ciągle dążyli do odrabiania strat, co w końcu przyniosło im gola. W 90. minucie Adamiak skutecznie egzekwował rzut karny, lecz nadzieje na remis miejscowych ugasił Kurbiel. Napastnik w ostatniej akcji meczu wykorzystał podanie Lucasa Guedesa zapewniając zwycięstwo lechitom.

Centra Ostrów Wielkopolski – Lech II Poznań 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Sanocki (60.), 0:2 Sanocki (78.), 1:2 Adamiak (90. – karny), 1:3 Kurbiel (90+2.)

Lech II: Mateusz Lis – Maciej Orłowski, Antonijs Cernomordijs, Tomasz Dejewski – Patryk Janasik (80. Jakub Pawlicki), Lucas Guedes – Marcin Wasielewski, Krystian Sanocki (80. Krzysztof Kołodziej), Niklas Zulciak, Kamil Szubertowski – Piotr Kurbiel

Żółta kartka: Patryk Janasik

źródło: lechpoznan.pl