Lech II Poznań - fot. screen z LechTV
Lech II Poznań – fot. screen z LechTV

Lech II Poznań wraca na dobre tory. Po remisie z Unią Swarzędz i porażce z Centrą Ostrów Wielkopolski, podopieczni Patryka Kniata pokonali we Wronkach Jarotę Jarocin 3:1.

Spotkanie dla młodych Lechitów nie rozpoczęło się wcale tak dobrze, na co mógłby wskazywać końcowy wynik. To goście jako pierwsi objęli prowadzenie, a uczynili to za sprawą trafienia Adriana Cieślaka, byłego zawodnika Lecha w Młodej Ekstraklasie, w 18. minucie.

Potem jednak rezerwy wzięły się do roboty i zaczęły poważniej atakować. Jeszcze przed przerwą udało im się wyrównać, a uczynił to w 29. minucie Niklas Zulciak, dla którego, co ciekawe, był to drugi mecz tego dnia, gdyż wcześniej był testowany przez Macieja Skorżę w starciu pierwszej drużyny z Pogonią Szczecin.

W 63. minucie to Lech już prowadził. Gola tym razem zaliczył Piotr Fontowicz. Na siedem minut przed końcem wynik spotkania ustalił inny gracz, który tego dnia wystąpił również w sparingu z Pogonią, Krzysztof Gładosz.

Lech II Poznań po rundzie jesiennej z 26 punktami zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli III ligi. Za tydzień czeka go jeszcze pierwszy mecz rundy rewanżowej, spotkanie ze Spartą Brodnica.

Lech II Poznań – Jarota Jarocin 3:1 (1:1)

Gole: Cieślak (18.) – Zulciak (29.), 2:1 Fontowicz (63.), 3:1 Gładosz (83.)

Lech: Maciej Dąbrowski – Jakub Zagórski (46. Emil Szczupakowski), Wiktor Witt, Kacper Wojdak, Grzegorz Rogala – Jakub Serafin (87. Mariusz Woźniak), Marcin Gawron, Niklas Zulciak – Dawid Juchacz (80. Patryk Wolski), Mateusz Klichowicz, Piotr Fontowicz (70. Krzysztof Gładosz)

Jarota:  Adrian Szady – Adrian Cieślak, Bartosz Kieliba, Maciej Stronka, Miłosz Filipiak (66. Igor Skowron) – Michał Grobelny, Łukasz Białożyt, Marek Wiła (76. Bartosz Cierniewski), Dominik Chromiński, Piotr Skokowski (66. Hubert Antkowiak), Michał Goliński (66. Krystian Benuszak)