Lech II - Sparta Brodnica - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań po dwóch remisach z rzędu tym razem odniosły zwycięstwo. W Brodnicy pokonały miejscową Spartę 4:1. Łupem bramkowym podzielili się Tomasz Dejewski, Krystian Sanocki i Maciej Orłowski.

Lechici w dwóch ostatnich spotkaniach dzielili się punktami z rywalami, odpowiednio Startem Warlubie i Ostrovią Ostrów Wielkopolski. W sobotę walczyli w Brodnicy ze Spartą, by w końcu się przełamać i wygrać.

W składzie nie było piłkarzy z pierwszego zespołu, mimo, że Kolejorz nie rozgrywał w ten weekend meczu w Ekstraklasie. Zabrakło także Kamila Jóźwiaka, który przebywa z reprezentacją Polski do lat 19 na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Mimo tego młodzi lechici łatwo poradzili sobie z rywalem.

W pierwszej połowie padły aż cztery bramki, z czego aż trzy w odstępie zaledwie czterech minut. Najpierw dwa ciosy zadali goście. W 18. minucie prowadzenie poznaniakom dał Dejewski, a kilkanaście sekund później podwyższył je Sanocki. Gospodarze dość szybko zdobyli bramkę kontaktową autorstwa Marka Magdzińskiego. Jednak błąd w końcówce pierwszej połowy sprawił, że drugi zespół Lecha otrzymał rzut karny, który na gola zamienił Orłowski.

W drugiej części gry poznaniacy kontrolowali spotkanie, a końcówce zdołali jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie. Ponownie rzut karny wykorzystał Orłowski.

Lechici zajmują aktualnie piąte miejsce w tabeli, ale w środę rozegrają jeszcze we Wronkach przełożone derby Poznania z Wartą. Ten mecz zakończy zmagania w rundzie jesiennej III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Sparta Brodnica – Lech II Poznań 1:4 (1:3)

Bramki: 0:1 Dejewski (18.), 0:2 Sanocki (19.), 1:2 Magdziński (22.), 1:3 Orłowski (45. – karny), 1:4 Orłowski (87. 0 karny)

Lech II: Adrian Szady – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Kacper Wojdak, Kamil Szubertowski – Marcin Gawron, Patryk Janasik – Krystian Sanocki (77. Damian Roszczyk), Lucas Guedes (60. Niklas Zulciak), Marcin Wasielewski – Piotr Kurbiel

Żółta kartka: Kamil Szubertowski