Lech Poznań - Wigry Suwałki / fot. Irek Pindral

Lech Poznań zremisował z Jiangsu Suning 1:1 w drugim meczu towarzyskim rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii. Dla „Kolejorza” bramkę zdobył Darko Jevtić.

Trener Jan Urban przeciwko chińskiej drużynie wystawił kilku młodych zawodników. W obronie zagrali Tomasz Dejewski i Robert Gumny, a w pomocy z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Jóźwiak. 17-letni pomocnik pokazał dużą szybkość oraz spore umiejętności techniczne. To właśnie po jego akcji padła jedyna bramka dla Lecha.

W 38. minucie Gumny zagrał piłkę do środka do Jóźwiaka, który świetnym prostopadłym podaniem wykreował sytuację sam na sam Darko Jevticiowi. Szwajcar pewnie pokonał bramkarza rywali.

Chińczycy wyrównali w ostatnich minutach spotkania. Tomasz Dejewski nieudanie wybił piłkę, przejął ją na piętnastym metrze Zhang Xinlin, który pięknym strzałem pokonał Krzysztofa Kotorowskiego.

Lech Poznań – Jiangsu Suning FC 1:1 (1:0)

Bramki: Jevtić (38.) – Zhang Xinlin (88.)

Lech: Krzysztof Kotorowski – Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Tomasz Dejewski, Robert Gumny – Dariusz Dudka, Maciej Gajos (46. Sisi) – Gergö Lovrencsics (46. Dariusz Formella), Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak – Nicki Bille Nielsen (46. Dawid Kownacki)

Jiangsu Suning: Zhang Sipeng – Zhou Yun (78. Tao Yuan), Trent Sainsbury, Li Ang (46. Liu Wei), Ren Hang (48. Yang Xiaotian) – Ji Xiang, Wu Xi, Zhang Xiaobin, Zhang Xinlin, Sergio Escudero – Sammir (44. Qu Cheng).