Magda Linette - fot. Jon Buckle/Getty Images for LTA

Magda Linette od poniedziałku zajmuje 84. miejsce w rankingu WTA. Jeszcze nigdy nie była sklasyfikowana tak wysoko. Poznańska tenisistka znalazła się także w gronie nominowanych do udziału w turnieju WTA Rising Stars.

Ostatnio w karierze Magdy Linette nastąpiło sporo przełomowych momentów. W maju na Roland Garrosie po raz pierwszy w karierze zagrała w drabince głównej Wielkiego Szlema. Natomiast na US Open po wygranej z Urszulą Radwańską po raz pierwszy w życiu awansowała do drugiej rundy jednego z czterech najważniejszych turniejów w roku.

Linette na kortach w Nowym Jorku zdobyła aż 70 punktów do rankingu WTA i dzięki temu awansowała na 84. miejsce. Poznanianka w najnowszym notowaniu wyprzedziła młodszą z sióstr Radwańskich, która spadła na 91. pozycję, i jest teraz drugą po Agnieszce Radwańskiej tenisistką w kraju.

To nie koniec dobrych informacji dla Linette. Tenisistka ze stolicy Wielkopolski została nominowana przez WTA do startu w turnieju Wschodzących Gwiazd. Jest to impreza towarzysząca finałom WTA w Singapurze. Nominowanych zostało jedenaście zawodniczek z „reszty świata” oraz siedem ze strefy Azji i Pacyfiku.

Przeciwniczkami Linette są: Ons Jabeur, 

Głosować można na stronie http://www.wtafinals.com/article/rising-stars-vote/4955433 lub w serwisach społecznościowych. Na Facebooku, Instagramie lub Twitterze trzeba wpisać hasztag #WTARisingStarsMagdaLinette.

Głosowanie potrwa do 2 października. Do Singapuru polecą po dwie najpopularniejsze tenisistki z obu grup.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments