W finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego Unia Swarzędz pokonała Lecha II Poznań 3:0 i zdobyła trofeum. Braki dla zwycięzców zdobyli Wiktor Witt (samobójcza), Krystian Antczak i Paweł Koralewski.

W pierwszej połowie nie brakowało emocji i dobrych sytuacji z obu stron do zdobycia bramki. Jednak albo były to strzały niecelne, albo dobrze spisywali się bramkarze. Najlepszą okazję miał w 37. minucie Mateusz Klichowicz, ale uderzył w słupek. Więcej szczęścia mieli piłkarze Unii w 42. minucie, kiedy po rzucie rożnym niefortunnie interweniował Witt i skierował piłkę do własnej bramki. Do przerwy więcej goli nie padło.

W drugiej części gry zawodnicy rezerw Lecha rzucili się do ataków, ale byli tego dnia nieskuteczni, między innymi w 57. minucie Marcin Gawron po rzucie rożnym główkował obok bramki. Unia skupiła się na obronie korzystnego wyniku, jednak wyprowadzała groźne kontry. W 75. minucie po stracie Witta na bramkę Kamila Czapli popędzili Marcin Wasielewski i Antczak, ten drugi w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Lecha.

W 90. minucie wynik meczu ustalił strzałem z rzutu wolnego Koralewski i Unia ostatecznie wygrała z rezerwami Lecha 3:0 zdobywając Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.

Unia Swarzędz – Lech II Poznań 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Witt (42.-samobójcza), 2:0 Antczak (75.), 3:0 Koralewski (90.)

Unia: Sebastian Maćkowski, Paweł Noga (78. Tomasz Węcławek), Paweł Koralewski, Tomasz Klepacz, Konrad Zandrowicz – Mateusz Sobkowiak (86. Mateusz Świergiel), Adam Gajda, Mateusz Molewski, Marcin Wasielewski (87. Mateusz Zbierski) – Krystian Antczak, Marek Gołembowski (90. Piotr Ciesielski)

Lech II: Kamil Czapla – Emil Szczupakowski, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Grzegorz Rogala – Dawid Michniewicz (46. Marcin Gawron), Mariusz Woźniak – Maciej Orłowski, Niklas Zulciak (46. Ernest Graś), Michał Jakóbowski (68. Piotr Fontowicz) – Mateusz Klichowicz (81. Arkadiusz Gieraszek)

Żółte kartki: Tomasz Dejewski, Kamil Czapla