fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

W Warcie Poznań rozpoczęto porządkowanie kadry po rundzie jesiennej. Pierwsze decyzje dotyczą trójki piłkarzy, którzy pożegnają się z „Zielonymi”. Są to Adrian Lis, Piotr Kurminowski i Adrian Owczarek.

Rozstanie z bramkarzem jest pewną niespodzianką. Co prawda w rundzie jesiennej Lis rozegrał tylko 6 meczów, ale w ostatnich spotkaniach coraz częściej wychodził w podstawowym składzie i wydawać się mogło, że jest na dobrej drodze do odzyskania miejsca między słupkami. Jednak władze klubu i trener Marek Kamiński dali zawodnikowi wolną rękę w poszukiwaniu nowej drużyny. W poprzednim sezonie w I lidze wystąpił w 17 meczach broniąc na zmianę z Łukaszem Radlińskim.

Kurminowski jesienią zagrał tylko w 4 meczach, za każdym razem wchodząc z ławki rezerwowych. W sumie było to tylko 29 minut, dlatego bez żalu rozwiązano kontrakt z pomocnikiem za porozumieniem stron. Jego przygoda z poznańskim klubem nie trwała długo, gdyż przed tym sezonem przybył z Sokoła Kleczew.

Z kolei Owczarek przez całą jesień leczył kontuzję i nie zagrał w Warcie ani minuty. Wiosną zostanie wypożyczony do innego klubu. Piłkarz przed sezonem przyszedł z Jaroty Jarocin.

– Obecnie koncentrujemy się na poszukiwaniu zawodników, którzy mogliby wzmocnić Wartę w rundzie wiosennej. Ostateczny kształt kadry powinien być znany przed wyjazdem na obóz przygotowawczy. Poszukiwania koncentrujemy na pozycji bramkarza, obrońcy oraz ofensywnych pomocników – zdradza wiceprezes ds. sportowych Maciej Dittmajer.

Piłkarze Warty powrócą z urlopów 13 stycznia 2014 roku. Wspomniany powyżej obóz przygotowawczy rozpocznie się dwa tygodnie później.

źródło: wartapoznansa.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments