Magda Linette / fot. Hiroshi Sat (jw-open.jp) 2015 Japan Women`s Open

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie eliminacji turnieju z serii WTA Premier w Sydney. Dla poznanianki był to ostatni sprawdzian formy przed wielkoszlemowym Australian Open.

Linette kilka dni temu z powodu zatrucia pokarmowego musiała się wycofać z turnieju w Shenzen. W Sydney również los jej nie oszczędził, ponieważ w losowaniu trafiła na rozstawioną z numerem trzecim Lucie Hradecką. Czeszka w rankingu WTA zajmuje 43. miejsce, a Linette jest 90.

W pierwszym secie tenisistka ze stolicy Wielkopolski od stanu 3:3 przegrała wszystkie gemy i całego seta. W drugiej partii było podobnie. Linette została przełamana, gdy serwowała na 4:3, a następnie przegrała całe spotkanie. Mecz trwał 70 minut. 23-letnia Polka wykorzystała dwa break pointy, ale pięć razy straciła swoje podanie.

Apia International Sydney (pula nagród 687900 dolarów)

Lucie Hradecka (Czechy, 3) – Magda Linette 6:3, 6:3