Biofarm Basket Poznań - ACK UTH Rosa Radom / fot. Irek Pindral

Biofarm Basket Poznań przegrał na wyjeździe z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 78:89 w ostatnim meczu pierwszej rundy. Poznaniacy do fazy rewanżowej przystępują z bilansem czterech zwycięstw i jedenastu porażek.

Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski zajmują trzecie miejsce od końca, a ich sobotni rywali z Katowic w tabeli I ligi są tuż za nimi. Z tego powodu zwycięstwo na Śląsku było zdecydowanie w zasięgu Biofarmu Basket.

Poznaniacy bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Grali skutecznie w ataku i objęli prowadzenie 12:3. Gospodarze powoli jednak odrabiali straty. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gości 20:15, ale po czterech minutach drugiej części spotkania było już 25:20, a następnie 31:24 dla AZS AWF.

Biofarm Basket w końcu przerwał niemoc strzelecką i pierwsza połowa zakończyła się remisem po 33. Trzecia kwarta ponownie należała do katowiczan. Podopieczni trenera Adama Kubaszczyka co chwila trafiali z dystansu, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie 63:51 po trzydziestu minutach gry.

AZS AWF pokazał w sobotę świetną skuteczność zza linii 6,75 m. Gospodarze trafili aż 10 na 19 rzutów za trzy. W czwartej kwarcie obie drużyny zagrały bardzo ofensywnie. Biofarm Basket nie był jednak w stanie odrobić wszystkich strat i przegrał 78:89.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – Biofarm Basket Poznań 78:89 (15:20, 18:13, 30:18, 26:30)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Katowice: Mariusz Piotrkowski 22, Kamil Nowak 20, Norbert Kujon 12, Mateusz Migała 10, Karol Leszczyński 7,  Michał Kozak 7, Łukasz Grzegorzewski 5, Patryk Gospodarek 3, Łukasz Szczypka 3, Krzysztof Kurdubski 0, Dawid Kołakowski 0.

Poznań: Piotr Wieloch 17, Adam Metelski 15, Damian Szymczak 13, Jakub Fiszer 10, Mateusz Bręk 7, Mikołaj Kurpisz 7, Patryk Stankowski 6, Szymon Michalik 3, Wojciech Frąckowiak 0, Michał Szydłowski 0, Szymon Ryżek 0.