Piłkarki Polonii Poznań kontynuują passę meczów bez porażki w I lidze kobiet grupy północnej. Tym razem wygrały u siebie ze Stilonem Gorzów 3:0 i zajmują po tej kolejce pozycję wiceliderek.

Mecz zrelacjonowała zawodniczka Polonii Alicja Zając:

– Dzisiejsze spotkanie nie należało do najłatwiejszych ze względów pogodowych, upał trzydzieści stopni, mecz w samo południe. Jednak nie był on też łatwy ze względu na postawę dziewczyn z Gorzowa. Początek meczu nerwowy w wykonaniu obydwu ekip, ale to Stilonianki miały lepsze okazje do zdobycia bramki. W drużynie Polonii okazje strzeleckie można było policzyć na palcach jednej ręki. Po trzydziestu minutach sędzina zarządziła przerwę i to był dobry moment, by trener Łukasz Nowak naniósł kilka korekt. Gra się ożywiła, ale do końca połowy nie zobaczyliśmy bramek.

– Po przerwie poznanianki ruszyły z ogromną werwą, miały kilka okazji strzeleckich między innymi Marty Kosiorek, Adrianny Sikory czy Doroty Czech, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki. W 58. minucie boisko opuściła Aleksandra Tyl, a w jej miejsce weszła Zuzanna Sawicka i po niedługim czasie mogliśmy cieszyć się z pierwszej bramki tej młodej zawodniczki.

– Kilka chwil później kolejny już znakomity rajd Doroty Czech, uderzenie na bramkę, duży kocioł w polu karnym, ale w odpowiednim miejscu i czasie znalazła się Zuza Sawicka, a Polonia prowadziła już 2:0. Trener dokonał wszystkich możliwych zmian i pod koniec spotkania po akcji dwóch Alicji – Zając i Buszy trzecią bramkę fenomenalnym strzałem pod poprzeczkę zdobyła druga z nich.

– Cieszą kolejne trzy punkty oraz powrót do zespołu Ali Buszy i Ali Zając. Do formy wraca Agnieszka Szafran, także trener będzie miał do dyspozycji już prawie całą kadrę. Powrotu do zdrowia życzymy Monice Marczak, Ewelinie Zalaszewskiej oraz zawodniczce Stilonu Gorzów Wielkopolski Karolinie Żygielewicz.

Pomeczowe wypowiedzi piłkarek Polonii:

Marta Kosiorek: – Od początku spotkania to my przejęłyśmy inicjatywę. Kontrolowałyśmy przebieg meczu, a pojedyncze akcje Stilonu nie zagrażały naszej bramce przy dobrej organizacji defensywy. Pomimo ciężkich warunków pogodowych dziewczyny dały z siebie maksimum możliwości. Miałyśmy kilka dobrych sytuacji, lecz zabrakło skuteczności. W drugiej połowie trafienia potwierdziły nasza przewagę i można cieszyć się z kolejnych trzech punktów. Mam nadzieje, ze z meczu na mecz będę lepiej współpracować z zespołem i gra będzie jeszcze efektywniejsza. Punkty zostają w Poznaniu! Polonia Hej!!!

Anna Jacewicz: – Temperatura otoczenia i temperatura spotkania była porównywalna. Pierwsza połowa meczu nie była zbyt interesującym widowiskiem, dużo strat, niedokładności i poddenerwowanie wkradły się w nasze szeregi. Druga połowa to już inna bajka… Zaczęłyśmy grać piłką, stworzyłyśmy dużo ciekawych sytuacji. Dobre zmiany przyniosły efekty w postaci trzech bramek i trzy punkty są nasze. Mimo tropikalnej pogody dałyśmy rade wytrzymać te zawody.

Adriana Sikora: – Mecz rozegrany w trudnych warunkach pogodowych, jednak nam one nie są straszne. Pierwsza połowa przyniosła nam korzystne sytuacje, choć brakowało ich wykończenia czy tez dokładności przy ostatnim podaniu. W końcu pojawiły się strzały zza pola karnego co cieszy. Zawodniczki z Gorzowa również skutecznie realizowały grę w defensywie. Po przerwie współpraca miedzy linią obrony a ataku już funkcjonowała jak należy. Skrzydłowe wykonały doskonałe rajdy co zaowocowało bramkami. Szybka reakcja naszej skrzydłowej Doroty Czech przy aucie, która wyprowadziła Zuzę Sawicką sam na sam, a ta nie dała już szans bramkarce pięknym strzałem. Po strzelonym golu nasza pewność i przewaga w utrzymaniu piłki już tylko rosła. Zmienione zawodniczki swoja świeżością dobiły przeciwniczki, strzelając trzecia bramkę. Kolejne trzy punkty zapisujemy na naszym koncie. Mimo przerwy w rozgrywkach skupiamy się już na kolejnym spotkaniu.

Polonia Poznań – Stilon Gorzów Wielkopolski 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Sawicka (65.), 2:0 Sawicka (72.), 3:0 Busza (89.)

Polonia: Dominika Dewicka (80. Emilia Krajewska) – Paulina Liczbińska, Monika Nowak, Laura Czudzińska. Renata Nowak (62. Zuzanna Filipiak) – Patrycja Kościelna (68. Agnieszka Szafran), Anna Jacewicz, Marta Kosiorek (75. Alicja Busza), Adrianna Sikora (80. Alicja Zając), Dorota Czech (74. Sandra Beszterda) – Aleksandra Tyl (58. Zuzanna Sawicka).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments