W pierwszym sparingu Lecha Poznań z APOEL-em Nikozja padł remis 0:0. Kolejorz zagrał w rezerwowym składzie, a sam mecz trwał 2×30 minut. Piątkowe spotkanie było dodatkowym meczem kontrolnym, ten pierwotnie zaplanowany odbędzie się w sobotę.

Pierwotny plan zgrupowania zakładał tylko jeden sparing z cypryjskim APOEL-em. Jednak już w trakcie pobytu w Gniewinie trener Maciej Skorża zdecydował o zorganizowaniu, za zgodą rywali, dodatkowego meczu kontrolnego. Trwał on dość nietypowo 2×30 minut, a Kolejorz wystąpił w nim w rezerwowym składzie. Poza wyjątkami wystąpili w nim zawodnicy wcześniej grający mniej w sparingach.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, wpływ na to mogła mieć pogoda, piłkarze grali w niemal 30-stopniowym upale. W pierwszej połowie Lech miał dwie dogodne okazje na zdobycie bramki. Najpierw w 11. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał David Holman, który uderzył zbyt lekko i bramkarz APOEL-u bez trudu obronił ten strzał.

Chwilę później Dariusz Dudka wypatrzył Denisa Thomallę i dograł do niego, ale przytomnie zachował się cypryjski golkiper, który wyszedł przed pole karne i zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką.

Drugą połowę lepiej zaczęli lechici. Szymon Drewniak zagrał do Thomalli, ale uderzenie Niemca obronił bramkarz z Nikozji. Kilkadziesiąt sekund później ponownie stanął na wysokości zadania, tym razem wybijając strzał Dariusza Formelli, po indywidualnej akcji skrzydłowego Lecha.

Cypryjczycy swoją okazje mieli w końcówce spotkania, kiedy po szybkiej akcji minęli obronę Kolejorza, ale piłkę w ostatniej chwili zablokował Dudka, kiedy rywal był już w sytuacji sam na sam z Mateuszem Lisem.

Oba zespoły ponownie spotkają się w sobotę, ale nie jak pierwotnie planowano o 17.00, lecz o 19.00. Spotkanie będzie transmitowane na stronach internetowych serwisu Onet i Przeglądu Sportowego.

Lech Poznań – APOEL Nikozja 0:0

Lech: Krzysztof Kotorowski (31. Mateusz Lis) – Jan Bednarek, Tamas Kadar (31. Marcin Kamiński), Maciej Wilusz, Dariusz Dudka – Abdul Aziz Tetteh (31. Jakub Serafin), Szymon Drewniak – Darko Jevtić (31. Marcin Robak), David Holman, Dariusz Formella – Denis Thomalla (45. Niklas Zulciak)