Warta Poznań zwycięża po raz pierwszy w tym sezonie. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali na własnym boisku Polonię Warszawa 1:0.

Już w 15. minucie spotkania Warciarze wyszli na prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Krzysztofa Biegańskiego z prawego skrzydła na pole karne do piłki wyskoczył Michał Ciarkowski i strzałem z powietrza pokonał Dominika Puska.

Inicjatywa na początku meczu należała do zawodników Dumy Wildy, którzy trzy minuty po bramce mieli znakomitą okazję do podwyższenia wyniku. Jan Paczyński minął czterech obrońców gości i przedarł się w pole karne, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie przestrzelił.

Końcówka pierwszej części spotkania należała do piłkarzy Polonii. W 33 minucie po dokładnej centrze Mariusza Marczaka głową uderzał Daniel Choroś, jednak znakomitą interwencją popisał się nowy zawodnik Warty Tomasz Laskowski.

Na początku drugiej części spotkania zawodnicy Czarnych Koszul próbowali atakować, jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnych okazji. W 64. minucie z kolei groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Paczyński znakomicie dograł z pierwszej piłki do Ciarkowskiego, jednak jego strzał został obroniony przez Puska.

W 72. minucie obrońca Polonii Marcin Bochenek dostał żółtą kartkę za faul na Franciszku Siwku. Było to dla niego drugie takie napomnienie w tym meczu, co oznaczało, że goście z Warszawy musieli kończyć ten mecz w osłabieniu.

W końcówce spotkania grający w dziesięciu zawodnicy Czarnych Koszul próbowali rozpaczliwie atakować, jednak ich próby nie przyniosły skutku. Z kolei podopieczni trenera Bekasa stworzyli sobie jeszcze jedną dogodną okazję do zdobycia drugiego gola. Piłka po uderzeniu głową Dominika Chromińskiego wylądowała jednak na poprzeczce. Pomocnik Warty próbował jeszcze dobijać, lecz został zablokowany przez obrońców.

Duma Wildy odniosła więc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Co prawda podopieczni trenera Tomasza Bekasa nadal znajdują się w strefie spadkowej, mają jednak tyle samo punktów, co znajdująca się na czternastej pozycji Stal Stalowa Wola. Z kolei Polonia po środowej porażce spadła na dwunaste miejsce.

Warta Poznań – Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramka: Michał Ciarkowski (15.)

Warta Poznań: Tomasz Laskowski – Franciszek Siwek, Tomasz Dejewski, Alain Ngamayama, Jakub Kiełb – Artur Marciniak, Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański (90. Miłosz Brylewski), Filip Brzostowski, Michał Ciarkowski (77. Michał Cywiński) – Jan Paczyński (86. Dominik Chromiński)

Polonia Warszawa: Dominik Pusek – Michał Oświęcimka (61. Mateusz Małek), Piotr Augustyniak, Daniel Choroś, Marcin Bochenek – Mariusz Marczak, Donatas Nakrosius, Fabian Pawela (57. Aleksander Tomaszewski), Piotr Ćwik, Marcin Kluska (75. Cezary Sauczek) – Krystian Pieczara (65. Michał Zapaśnik)

Czerwona kartka: Marcin Bochenek (72. – za dwie żółte)

Żółte kartki: Franciszek Siwek – Marcin Bochenek, Michał Oświęcimka