lechpoznanW rozegranym we Wronkach sparingu Lech Poznań przegrał z Hapoelem Tel Awiw 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 58. minucie Itay Shechter. Była to pierwsza porażka Kolejorza podczas przygotowań, wcześniej poznaniacy zremisowali bezbramkowo z Omonią Nikozja oraz pokonali Wisłę Kraków 3:1.

Przed meczem nie brakowało problemów trenerowi Mariuszowi Rumakowi. Kontuzjowani lub dochodzący do pełnej sprawności po urazach są Tomasz Kędziora, Kebba Ceesay, Luis Henriquez, Barry Douglas, Rafał Murawski, Szymon Pawłowski, Patryk Wolski, Karol Linetty i Bartosz Ślusarski. Dlatego też szkoleniowiec Lecha po raz kolejny musiał skorzystać z grupy młodych zawodników m.in. Franciszka Siwka, Jana Bednarka czy Dominika Chromińskiego. Plaga kontuzji martwi szczególnie w perspektywie występu w eliminacjach Ligi Europy, który już za niespełna dwa tygodnie.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji podbramkowych, ale nie potrafiły ich wykorzystać. W Lechu dwie okazje miał aktywny Kasper Hämäläinen, w izraelskiej drużynie szansę zmarnował Shechter, a po strzale Ramziego Safouriego piłkę z linii bramkowej wybijał Manuel Arboleda. Najwięcej emocji przyniosły ostatnie minuty pierwszej połowy. Najpierw wymarzonej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Teodorczyk, który strzelił mocno, ale niecelnie. W odpowiedzi Omar Damari posłał piłkę obok słupka bramki Lecha.

Po przerwie to Hapoel zaatakował Kolejorza. Krzysztofa Kotorowskiego próbował pokonać ponownie Damari, ale dopiero w 58. minucie zobaczylismy bramkę w tym meczu. Zdobyli ją goście z Izraela, kiedy po precyzyjnym dośrodkowaniu Dgani Orela Shechter głową umieścił piłkę w siatce poznaniaków.

Lechici nie potrafili do końca meczu odpowiedzieć na bramkę Hapoelu, po piłkarzach widać było zmęczenie, nie pomogły także zmiany w zespole. Było to zdecydowanie najsłabsze spotkanie w wykonaniu poznańskich piłkarzy z dotychczasowych sparingów.

Lech Poznań – Hapoel Tel Awiw 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Shechter (58.)

Lech: Krzysztof Kotorowski – Mateusz Możdżeń (66. Franciszek Siwek), Manuel Arboleda (66. Jan Bednarek), Marcin Kamiński (66. Łukasz Trałka), Hubert Wołąkiewicz (66. Wiktor Witt) – Łukasz Trałka (46. Kamil Drygas), Szymon Drewniak (66. Szymon Zgarda)- Gergo Lovrencsics (66. Dominik Chromiński), Kasper Hämäläinen (46. Vojo Ubiparip), Dariusz Formella – Łukasz Teodorczyk

Hapoel: Daniel Amos (75. Ariel Talias) –  Shimon Harush (46. Yigal Antebi), Jurgen Colin (66. Ran Itzhak) , Branko Ilić (80. Shlomo Malka), Dgani Orel – Lukas Sasha (75. Nir Lax), Bryan Gerzicich (68.  Reef Massika) – Ramzi Safouri  (61. Shay Abutbul), Roei Gordana (62. Omer Fadida),  Omer Damari (66. Samir Toama)- Itay Shechter

Żółta kartka: Drygas

Sędzia: Marcin Liana (Żnin).