Marcin Kamiński (Lech Poznań) - fot. Irek Pindral

W swoim ostatnim sparingu przed nowym sezonem Lech Poznań wygrał z cypryjskim APOEL-em Nikozja 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli Marcin Kamiński, Denis Thomalla i Dawid Kownacki. W niedzielę lechici zakończą zgrupowanie w Gniewinie i wrócą do Poznania.

Po piątkowym sparingu zakończonym bezbramkowym remisem oba zespoły spotkały się ponownie w sobotę. Co zrozumiałe w zupełnie innych składach. Trener Maciej Skorża zapowiadał koniec z eksperymentami, więc podobnego składu Lecha kibice mogą się spodziewać w starciu z Legią Warszawa o Superpuchar Polski.

Początek meczu zapowiadał wyrównany pojedynek. Obie drużyny skupiły się głównie na walce w środku pola. W pierwszych trzydziestu minutach najgroźniejsza była sytuacja Kownackiego po dośrodkowaniu Barry’ego Douglasa. Młody napastnik Kolejorza nie trafił jednak w bramkę.

Poznaniacy wyszli na prowadzenie w 33. minucie. Douglas idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kamińskiego, który pozbawiony opieki rywala pewnie pokonał Jordiego Codinę. Cypryjczycy w pierwszej połowie nie potrafili stworzyć groźniejszej sytuacji pod bramką Jasmina Buricia, ich próby były zbyt słabe i nie sprawiały problemów bośniackiemu bramkarzowi.

W drugiej połowie APOEL jako pierwszy miał szansę na strzelenie gola. Jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w środek bramki główkował Inaki Astiz i Maciej Gostomski pewnie złapał piłkę. W odpowiedzi dużo skuteczniejsi byli lechici. Po ładnej akcji Szymon Pawłowski podał do Karola Linettego, ten od razu dograł przed bramkę do Thomalli, któremu pozostało tylko dostawić nogę.

Przewaga Lecha coraz bardziej się uwidaczniała. Jednak poznaniakom brakowało szczęścia pod bramką APOEL-u. Najpierw dośrodkowania Kownackiego nie sięgnął Thomalla, a groźną kontrę Davida Holmana w ostatniej chwili powstrzymał jeden z rywali. A gdy niemieckiemu napastnikowi Kolejorza udało się już minąć golkipera z Nikozji i dograć do Kownackiego, to strzał młodego piłkarza niemal na linii bramkowej zablokował wracający defensor z Cypru.

W 76. minucie jednak lechici dopięli swego. W pole karne dośrodkował Douglas, piłkę przyjął Kownacki, ograł obrońców i ładnym strzałem w róg, sprzed pola karnego, pokonał bramkarza APOEL-u.

Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Lech pewnie pokonał rywali z Cypru 3:0. To dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem i pierwszym meczem o stawkę. A ten już w najbliższy piątek, o Superpuchar Polski z Legią przy Bułgarskiej.