Piłkarki Polonii Poznań przegrały na wyjeździe z Czwórką Radom 0:3. Druga porażka z rzędu kosztowała je spadek na czwarte miejsce w tabeli I ligi grupy północnej. Natomiast dla Czwórki była to pierwsza wygrana od początku września.

Polonia pojechała do Radomia w bardzo okrojonym składzie. Trener Norbert Łuczak miał do dyspozycji zaledwie jedenaście zawodniczek. Zabrakło między innymi podstawowej bramkarki Dominiki Dewickiej, która nie mogła zagrać z powodu kontuzji stopy.

Wynik spotkania w 12. minucie otworzyła Ewelina Nowakowska. Później Polonia osiągnęła przewagę na boisku. Zwłaszcza na początku drugiej połowy wydawało się, że poznanianki będą w stanie to spotkanie wygrać. – Może momentami prowadziliśmy grę, ale nic z tego nie wynikało. Nie stwarzaliśmy sobie sytuacji bramkowych, nie funkcjonowały skrzydła, nie było prostopadłych piłek – opisywał po meczu trener Łuczak w rozmowie z telewizją dami24.

Radomianki drugiego gola strzeliły w 75. minucie, kiedy to Anna Wesołowska strzałem z lewej strony pola karnego pokonała Joannę Maćkowiak. Rezerwowa bramkarka Polonii powinna w tej sytuacji zachować się o wiele lepiej. W doliczonym czasie gry Wesołowska ustaliła wynik spotkania na 3:0.

– Mam duże pretensje do dziewczyn za dzisiejszy mecz, bo zabrakło walki i zaangażowania – mówił po spotkaniu trener Łuczak.

LUKS Czwórka Radom – Polonia Poznań 3:0 (1:0)
1:0 – Ewelina Nowakowska (12.),
2:0 – Wesołowska (75.),
3:0 – Wesołowska (90.).

Polonia: Joanna Maćkowiak – Laura Czudzińska, Monika Nowak, Zuzanna Filipiak, Barbara Kłosek, Agnieszka Rezler, Alicja Zając, Anna Jacewicz, Agnieszka Szafran, Alicja Busza, Aleksandra Tyl.

LUKS Czwórka: Izabela Wicik – Karolina Mućka, Małgorzata Stefańska, Katarzyna Jaworska, Dominika Gąsieniec, Aleksandra Zielińska, Katarzyna Chrzanowska, Wiktoria Kuciewicz (88. Paulina Wasiluk), Kinga Szymczyk, Ewelin Nowakowska (65. Anna Wesołowska), Monika Płóciennik (85. Izabeala Przanowska).

Żółte kartki: Zielińska, Gąsieniec, Chrzanowska (LUKS).