Warta Poznań zremisowała z wiceliderem III ligi Wdą Świecie 1:1 i pozostaje niepokonana na swoim boisku w tym sezonie. Wynik ten jest na pewno rozczarowaniem dla Zielonych, którzy zwłaszcza w drugiej połowie byli zdecydowanie lepszym zespołem.

Początkowo oba zespoły nie chciały oddać inicjatywy, aż do 13. minuty mecz był wyrównany. Wtedy to Wda Świecie wykorzystała nieporozumienie obrońców Warty z bramkarzem Mateuszem Filipowiakiem i Maciej Kot wbił piłkę do pustej bramki. Gospodarze wyrównali po pół godzinie gry.  Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Ciarkowskiego, strzałem głową piłkę do siatki wbił Łukasz Spławski.

Drugą część spotkania bardziej zmotywowana zaczęła drużyna z Poznania. Chwilę po wznowieniu meczu groźnym strzałem zza pola karnego popisał się Michał Ciarkowski. Niestety trafił jedynie w słupek, a szansy na dobitkę nie wykorzystał Artur Marciniak. W 69. minucie spotkania powinno być 2:1 dla Warty. Łukasz Spławski fenomenalnym dryblingiem ograł obrońców Wdy, a następnie zagrał wzdłuż linii bramkowej do Ciarkowskiego, który z najbliższej odległości posłał piłkę dwa metry nad bramką.

Do końca spotkania Zieloni mieli ogromną przewagę. Gospodarze atakowali raz za razem, ale nie potrafili wykorzystać żadnej z kilku bardzo dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Po sobotnim spotkaniu Warta utrzymała 6. miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do liderującego Startu Warlubie.

Warta Poznań – Wda Świecie 1:1 (1:1)

Bramki: Łukasz Spławski (27.) – Maciej Kot (14.)

Warta: Mateusz Filipowiak – Franciszek Siwek, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Dawid Czerniejewicz, Alain Ngamayama (79. Mateusz Maruniak), Artur Marciniak, Filip Brzostowski, Dominik Drzewiecki (58. Krystian Łukaszyk), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski.

Wda: Dominik Kowalski – Grzegorz Brzeziński (79. Oliwer), Dawid Cylc, Bartosz Czerwiński, Adam Kardas, Szymon Kocieniewski, Łukasz Wenerski, Maciej Kot, Damian Meyer (56. Patryk Kiełpiński), Patryk Urbański, Jakub Witucki (71. Jakub Piotrowski).